Як у Дніпрі оформити закордонний паспорт дорослому та дитині: відповіді на поширені запитання

oformlennya-zakordonnogo-pasporta-amp

Отримання закордонного паспорта — важлива процедура для подорожей за кордон. Незалежно від віку, для його оформлення потрібно мати певні документи та дотримуватися встановлених процедур. «Дніпро Оперативний» детальніше розповість, як оформити закордонний паспорт без зайвої витрати часу та скільки це коштує у 2024 році. 

Документи для оформлення закордонного паспорта дорослому

Для оформлення закордонного паспорта зазвичай потрібно подати наступні документи:

Паспорт громадянина України у формі ID-картки або книжечки
Ідентифікаційний код.
Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (якщо немає ІПН).
Військовий квиток (для чоловіків призовного віку).
Заповнена заява на оформлення закордонного паспорту.
Документ, що підтверджує оплату державного мита за оформлення закордонного паспорту.
Додаткові документи, які можуть знадобитися залежно від конкретної ситуації (наприклад, документи, підтверджуючі зміну прізвища або громадянство).

Документи для оформлення закордонного паспорта дитині

Свідоцтво про народження дитини.
Паспорт громадянина України одного з батьків (у формі ID-картки або книжечки).
Ідентифікаційний код дитини (за наявності).
Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (якщо немає ІПН).
Дозвіл на виїзд дитини за кордон (якщо виїжджає без обох батьків).
Квитанція про сплату держмита.

Після подання необхідних документів та оплати мита, зазвичай проводиться фотозйомка та внесення біометричних даних. Після цього видається закордонний паспорт, який дозволить вам здійснювати подорожі за кордон.

Покрокова інструкція з оформлення закордонного паспорта

Зберігання необхідних документів. Переконайтеся, що у вас є всі необхідні документи для оформлення закордонного паспорта. (Список зазначено вище)
Заповнення заяви. Заповніть заяву на оформлення закордонного паспорта. Зазвичай це стандартна форма, яку можна отримати в паспортному центрі або завантажити з їхнього веб-сайту.
Оплата державного мита. Здійсніть оплату державного мита за оформлення закордонного паспорта відповідно до встановленого тарифу. Інформацію про тарифи та способи оплати можна знайти на офіційному веб-сайті паспортного центру або дізнатися на місці.
Звернення до паспортного центру. Запишіться на прийом до паспортного центру або іншого відповідного органу, який займається оформленням закордонних паспортів.
Фотографування та біометричні дані. У паспортному центрі вам зроблять фотографії та відберуть біометричні дані (відбитки пальців). Це стандартна процедура для виготовлення біометричного паспорта.
Подання документів. Подайте всі необхідні документи разом з заповненою заявою та підтвердженням оплати державного мита в паспортний центр.
Очікування на отримання. Після подання документів вам потрібно буде дочекатися, коли ваш закордонний паспорт буде готовий. Термін виготовлення зазвичай зазначається на момент подання заяви.
Отримання закордонного паспорта. Після виготовлення вашого паспорта ви можете прийти його забрати в паспортному центрі або отримати його поштою, якщо це передбачено. При отриманні паспорта зверніть увагу на правильність введених даних та на наявність всіх необхідних штампів та печаток.

Терміни та вартість оформлення закордонного паспорта у Дніпрі

20 робочих днів — стандартне оформлення.
7 робочих днів — термінове оформлення (за додаткову плату).

Вартість оформлення:

1 396 грн — стандартне оформлення. 
2 036 грн — термінове оформлення.

Де можна оформити:

Паспортний сервіс: вул. Крутогірний узвіз, 33.

Також закордонний паспорт можна отримати у будь-якому відділенні Державної міграційної служби або в Центрі надання адміністративних послуг в Дніпрі.

Відповіді на поширені запитання

Як подати документи на закордонний паспорт онлайн?      

Якщо ви бажаєте подати документи на отримання закордонного паспорта онлайн, спочатку зайдіть на веб-сайт Державної міграційної служби. Потім перейдіть до розділу "Електронна черга" та натисніть на "Мої талони". Далі оберіть вкладку "Запис онлайн" і введіть свій номер телефону, ім'я та прізвище. Після цього оберіть місто та відділення Державної міграційної служби, де ви бажаєте отримати свій паспорт.

Чи може родич одного з батьків отримати закордонний паспорт дитини?

Один з батьків, усиновлювачів, опікунів або піклувальників може уповноважити іншу особу отримати паспорт для виїзду за кордон дитини.

Це можна зробити двома способами:

Написати письмову заяву під час подання документів на оформлення паспорта.
Підписати довіреність, завірену нотаріусом.
У другому випадку уповноважена особа може отримати паспорт за умови присутності дитини.

Тобто паспорт для виїзду за кордон, який оформлюється для особи від 12 до 16 років, може бути виданий:

Батькам, усиновлювачам, опікунам або піклувальникам.
Іншій особі, уповноваженій на це письмовою заявою або довіреністю.

Що робити, якщо я втратив закордонний паспорт за кордоном?

У разі втрати закордонного паспорта, слід негайно повідомити про це місцеві органи поліції або консульський відділ країни в якої ви перебуваєте. Потім слід звернутися до консульського відділу або дипломатичної установи за кордоном для отримання довідки про втрату паспорта та подальших інструкцій щодо оформлення нового закордонного паспорта. Також слід звернутися до міграційної служби або іншої компетентної установи у своїй країні для оформлення нового паспорта.

Якщо втрата сталася в Україні, необхідно звернутися до найближчого посольства або консульства.

Чи можу я виїхати за кордон з простроченим закордонним паспортом?

Ні, зазвичай ви не можете виїхати за кордон з простроченим закордонним паспортом. Більшість країн мають вимогу, щоб ваш паспорт був дійсним на весь період вашого перебування у їхній території. Тому якщо ваш паспорт прострочений, вам слід звернутися до консульської установи або посольства вашої країни за кордоном для оформлення нового паспорта перед виїздом. В іншому випадку можуть виникнути проблеми при перетині кордону або під час перебування в іншій країні.