Як у Дніпрі працює програма підтримки ветеранів

img_4309

Замість того, аби грати вигаданих – став справжнім героєм. Це про шлях військового Ігоря Кирильчатенка. В минулому він був актором театру та у 2014-му змінив сцену на окоп. Згодом повернувся до мирного життя у 2022-му ворог знов змусив чоловіка повернутись на фронт.

В минулому актор, а нині – ветеран російсько-української війни. Ігор на псевдо “Артист” пізнав війну ще за часів АТО. Попри отримане тоді поранення у 22-му знов став до лав ЗСУ.

“Тоді ніхто не думав, чи ти з групою інвалідності чи ні. Руки ноги є, значить можна воювати. А ось на початку ще не брали з 3 групою інвалідності, я й думав, як же мені потрапити. Тож довелось йти добровольцем. Спочатку я був у Добровольській Українській Армії, а потім перевівся у Дніпро-1”, – розповів ветеран російсько-української війни Ігор “Артист” Кирильчатенко.
Брав участь в боях на Луганщині та у контрнаступі на Харківщині.

“Це Балаклійська операція. Це ми до Ізюму дійшли на танках. І там, під Лиманом, я отримав бойову травму. Село Терни наші хлопці тримають досі, там йдуть жорстокі бої. Мене вибуховою хвилею відкинуло і вдарило. Спочатку я нічого не помітив, а потім нога почала всихати. Тож мені в Києві зробили операцію і замінили частину кістки, вставили конструкцію. Всихати нога перестала, але пересуватися тепер важко”, – сказав він.
Повернутись до побратимів Ігор вже не в змозі. Тому вирішив допомагати з тилу. Тут й знадобилось акторство. Грати на сцені через поранення – складно, тож взяв на себе роль керівника театру.

“Арт-фронт” нещодавно презентував нову виставу “Полон”. Основна мета, каже Ігор – нагадати тим хто в тилу, що війна триває і всі ми маємо працювати на спільну перемогу. Повертатися до цивільного життя непросто, розповідає чоловік, бо здоров’я значною мірою підірване війною. Тож звернувся по допомогу до управління соцзахисту.

“Я ветеран АТО з 2015 року. За цей час не раз сюди звертався, в тому числі й за допомогою на лікування. Щорічно, з відповідними документами, я звертаюся до них, і вони завжди йдуть мені назустріч”, – зазначив військовий. 
В минулі роки Ігор навіть відправляв своїх дітей до таборів на оздоровлення за міською програмою. Дніпро одне з перших міст в Україні, яке у 2014-му ухвалило програму підтримки учасників, тоді ще, АТО.

“Це була найбільш комплексна програма серед інших міст. У 2021 році місто затвердило оновлену програму підтримки учасників АТО/ООС на період 2022-2026 років”, – повідомив головний спеціаліст управління у справах ветеранів та ВПО департаменту соцполітики ДМР Ігор Головко.
Окрім цього програма включає:разову адресну матеріальну допомогу членам родин полеглих захисників та ветеранам війни у розмірі 100 000 грн, щомісячні виплати членам родин полонених чи зниклих безвісти,адресну допомогу на лікування та придбання ліків, компенсації за самостійне санаторне лікування, надання матеріальної допомоги до пам’ятних дат.

“За перший квартал цього року 164 сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, було надано матеріальну допомогу на загальну суму понад 2 млн грн. Також 86 особам було надано допомогу на придбання необхідних ліків”, – наголосив Ігор Головко.
Допомагають і з оплатою житлово-комунальних послуг. В цьому році на цією статтею вже виплатили понад півтора мільйони гривень.

 

За матеріалами ДніпроTV.