Як у Дніпрі працюють мистецькі школи

dsc_0975

Навіть під час великої війни у Дніпрі продовжують працювати мистецькі школи, де діти розвивають свої різноманітні  таланти. Ба більше: педагоги та психологи зазначають, що саме зараз заняття творчістю є вкрай необхідними для маленьких дніпрян. Тому що допомагають поліпшити їхній емоційний стан, відволікають від не дуже радісних подій. Як саме відбувається зараз процес навчання у мистецьких школах нашого міста, які він має особливості дізнавалися журналісти «Нашого міста».

Заняття проходять офлайн та онлайн

Наразі департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради підпорядковується 20 мистецьких шкіл. Серед них – 17 музичних, дві школи мистецтв, одна школа класичного танцю. Дві художніх школи підпорядковані департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради. Вартість навчання в них  складає від 240 до 600 гривень на місяць.

19 мистецьких шкіл у нашому місті працює за змішаною формою,  тобто заняття проводяться як офлайн, так і онлайн.  У всіх таких школах є укриття – або власні, або вони знаходяться поряд з навчальними закладами. Тільки педагоги дитячої музичної школи № 12 навчають своїх учнів виключно дистанційно.

 В укритті під час тривоги з’являється мініоркестр

Дніпровська дитяча музична школа № 15 “Дитяча музична академія імені Миколи Різоля” має дуже велику та славну історію. Вона була заснована майже 50 років тому. Протягом останніх декількох років за підтримки Дніпровської міської ради тут було зроблено чудовий ремонт, завдяки якому фойє, концертний зал, коридори школи нагадують справжній палац. Здавалося б, вчись та радій – аж тут війна.

         Наша школа є дуже популярним культурним об’єктом серед мешканців житломасиву Перемога, – розповідає  Марина Чекалкіна – директорка ДМШ № 15, заслужений працівник культури України. –  До пандемії ковіду та війни ми проводили дуже багато заходів для дніпрян, але й зараз також намагаємось за можливості продовжувати робити свою мистецьку та просвітницьку справу.
Після вторгнення рф в Україну ця школа, як і всі інші, перейшла на дистанційку. Офлайн заняття вдалося оновити у вересні 2023 року – після того, як за кошти міського бюджету тут було зроблено якісне укриття. В ньому є вай-фай, туалети, питна вода, опалення. Звісно, займатись в укритті можуть тільки ті учні, які грають на так би мовити мобільних інструментах – скрипці, гітарі, флейті. Фортепіано до підвалу ніяк не спустиш, тож під час тривоги маленькі піаністи спускаються до сховища, а після її закінчення повертаються назад до класу.

Продовження та інші новини Дніпра на сайті "Наше Місто".