Як у Дніпрі виплачують допомогу на відновлення житла, яке постраждало від ракетних обстрілів

photo_2023-10-26_18-44-24

 Дніпро надає допомогу своїм мешканцям, чиї житлові приміщення постраждали або були зруйновані в результаті ракетних обстрілів. Фінансова підтримка для відновлення житла у Дніпрі перевищує підтримку, надану іншими містами України. Один з отримувачів допомоги від міста – Дмитро Красніков, мешканець Дніпра, якому 24 червня було пошкоджено будинок внаслідок ракетного обстрілу, який стався всього за 50 метрів від його житла.

«Жили по вул. Родини Кузьменків (колишня Дружинників, – ред). Залишилась лишень цегляна коробка. Ми втратили майже все за одну ніч. Після обстрілу з нами звʼязались представники районної адміністрації й почалась робота зі встановлення збитків. Нам зробили експертизу пошкоджень. Далі ми зробили оцінку, що потрібно в плані виконання робіт, й подалися на виплати». Матеріальну допомогу він уже отримав. «Дякую за фінансову допомогу від міста», — каже Дмитро Красніков.

Допомога надається на усунення ушкоджень різних ступенів, уточнює начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР Ірина Максименко: «Наприклад це – ушкодження тримальних конструкцій, що потребують відновлювальних робіт, пошкодження, які потребують проведення капітального ремонту, реконструкції. Руйнування, внаслідок яких житло визнане повністю непридатним до використання. Розмір допомоги на відновлення житла може становити до 1 млн грн (максимальна, коли житло втратили повністю, — ред.)».

З жовтня минулого року дніпряни отримали виплати за пошкодження чи втрату житла на таку суму: -приватний сектор – 291 господарство на 61,5 млн грн; -квартири – 463 квартири на 74,7 млн грн. «По допомогу з оформленням документів та консультацією краще приходити в управління соцзахисту за адресою: вул. Шевченка, 11», – додала Ірина Максименко. На сьогодні матеріальну допомогу на відновлення житла після ракетних обстрілів вже отримали 613 осіб.