Як у парку Шевченка у Дніпрі з’явились колони

iak_u_parku_shevchenka_u_dnipri_ziavylys_kolony_horyzont-1536x864

Парк Шевченка в Дніпрі — це не лише популярне місце для відпочинку, але й історична частина міста. Парк пережив безліч змін, але однією з його найяскравіших прикмет є величні колони при вході, які стали символом Дніпра. Як і сам парк, вони мають свою історію. Ці колони, створені архітектором Левом Ветвицьким, підкреслюють велич і красу парку, а також є найпопулярнішою фотозоною Дніпра, де зазвичай фотографуються відвідувачі парку, пише «Наше місто».

Парк Шевченка у Дніпрі – одне з найпопулярніших місць відпочинку мешканців міста. Він є найстарішим парком Катеринослава і був розбитий ще до часів заснування міста козаком Лазарем Глобою.

У 1790-х роках козак продав ділянку з садом і тут був зведений Палац, що і донині прикрашає парк.

Здається, тут збереглось багато чого з минулих часів: будівля палацу, хоч і в дещо зміненому стані,  тут є залишки старого оглядового майданчика, багато дерев. Та так було не завжди. Парк за свій вік пережив декілька реконструкцій, а один з його символів – колони при вході, взагалі з’явились тільки після закінчення Другої світової війни.  Вони виконані у давньогрецькому стилі і одразу стали символом Дніпра.

Звести на місці входу до парку колони вирішили у 1945 році. Архітектором колонади став Лев Ветвицький. Ці колони стали єдиними за своїм архітектурним рішенням в Україні.  Підвищення, на якому розташовані колони  підкреслюють їх величність, а квіти біля входу – створюють атмосферу спокою.

Після зведення колон  парк пережив ще одну реконструкцію, однак головної окраси вона не торкнулась – її не змінили.