Як в Україні можна повідомити про випадки сексуального насильства над дітьми

seksualne-nasilstvo-nad-ditmi-v-interneti-optimized

В Україні розпочав роботу портал, де можна повідомити про випадки сексуального насильства над дітьми. Цей портал дає можливість анонімно повідомити про будь-яку форму жорстокого поводження з дітьми в мережі. Як працювати з порталом та яких заходів безпеки та конфіденційності буде вжито, про це детальніше читайте в матеріалі ІА «Дніпро Оперативний». 

Цілі та завдання порталу повідомлень про сексуальне насильство над дітьми в Україні

Міністерство цифрової трансформації спільно з Департаментом кіберполіції та ВГО "Магнолія" запустили проєкт StopCrime - перший онлайн-портал для повідомлень про сексуальне насильство над дітьми в інтернеті.

Ця ініціатива має на меті захист прав громадян в інтернеті та є аналогічною до подібних порталів, що функціонують у більшості країн ЄС. 

За допомогою цього порталу користувачі можуть анонімно або публічно повідомляти про випадки сексуального насильства над дітьми, додаючи посилання на контент. Тобто портал допоможе виявити та видалити з інтернету контент сексуального насильства над дітьми. Це допоможе зробити інтернет безпечнішим для дітей.

Також це може сприяти підвищенню обізнаності про проблему сексуального насильства над дітьми в мережі. Що може допомогти запобігти майбутнім злочинам.

Процес роботи з повідомленнями

В Україні активно впроваджується портал StopCrime - новий інструмент, що має на меті захистити права громадян в цифровому просторі. Ця ініціатива відповідає цілям Європейської стратегії Кращого інтернету для дітей.

За словами заступниці Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції, Валерії Іонан, користувачі можуть анонімно повідомити про шкідливий контент, надавши посилання на нього. 

Далі організація "Магнолія" буде збирати, аналізувати та передавати цю інформацію кіберполіції та Інтерполу для подальшого розслідування та блокування відповідного контенту.

Заходи безпеки та конфіденційності

Портал StopCrime розроблений з урахуванням найсуворіших заходів безпеки та конфіденційності, щоб захистити вашу інформацію та анонімність. Ось деякі з ключових заходів:

Анонімність:

  • Ви можете анонімно повідомити про шкідливий контент. Вам не потрібно надавати жодної особистої інформації про себе.
  • Ваше IP-адреса не буде записана.
  • Вся інформація, яку ви надаєте, буде зашифрована.

Захист даних:

  • Вся інформація на порталі StopCrime зберігається на захищених серверах.
  • Доступ до даних мають лише уповноважені особи.
  • Вживаються заходи для запобігання несанкціонованого доступу до даних.

Контактна інформація та підтримка

Повідомити про випадки сексуального насильства над дітьми в мережі можна за посиланням.

Якщо у вас залишилися запитання або вам потрібна допомога з використанням порталу, ви можете звернутися за допомогою наступним чином: