Як вплине призначення нового Генсека НАТО на хід війни в Україні

1-5-2 (1)

Прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте офіційно оголосили наступним генсеком НАТО. Його підтримали представники всіх країн-членів альянсу. Чи вплине це призначення на хід війни в Україні?

Новим генсеком НАТО став чинний прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Його єдиним конкурентом був  президент Румунії Клаус Йоханніс, але він зняв свою кандидатуру 20 червня. 

Марк Рютте обіймав посаду прем’єр-міністра Нідерландів 14 років. Від початку великої війни парламент країни демонстрував проукраїнську позицію та усіляко підтримував Україну, в тому числі надаючи нам військову допомогу. А це і 42 літаки Ф-16. 

«Однією з найвизначніших, скажімо так, позицій, які точно потрібно озвучувати, є те, що Нідерланди майже одразу включилися в політичний контекст надання Україні літаків F-16. Тобто це країна, яка однією з перших погодилася дати Україні ці літаки», – зазначив політолог Олексій Буряченко.

Рютте неодноразово відвідував Україну. Був на місці влучань ворожих ракет в Одесі, зустрічався з жителями деокупованого Ірпеня, віддавав шану полеглим воїнам у Києві. 

Кандидатуру Марка Рютте підтримали всі країни-члени НАТО. Втім до останнього пручалась Угорщина. Лише 18 червня у своєму профілі в соцмережі «Х» Віктор Орбан заявив, що не проти бачити Рютте генсеком НАТО. 

Політологи бачать в Рютте досвідченого політика та дипломата, який продовжить підтримувати Україну. 

«Я глибоко переконаний, що продовжить гнути рішучу лінію у протистоянні з російською федерацією, а отже, і допомоги Україні, в тому числі летальною зброєю, і стратегічної щодо зближення позицій України у співпраці з НАТО», – каже Олексій Буряченко.

Крім того, експерти переконані – Рютте гідний керівник на випадок, якщо президентом США стане Дональд Трамп. 

«Оскільки багато країн Євросоюзу побоюються непередбачуваності Трампа, то невиключений сценарій, коли повноваження з координації надання допомоги Україні можуть перейти до НАТО, і саме під керівництвом Рютте, як досвідченого політика і якого знають як компромісного політика, це загалом позитивний момент для України», – зауважив політолог, виконавчий директор «Міжнародної асоціації малих громад» Мар’ян Ощановський. 

Марк Рютте розпочне роботу на посаді генсека НАТО першого жовтня. До того керівником альянсу залишається Єнс Столтенберг.

 

За матеріалами ДніпроTV.