Як захистити свій спокій від шумних сусідів і куди звертатися

depositphotos-389852376-stock-photo-unfortunate-woman-covered-ears-so-amp

Кожен має право на спокійний сон і відпочинок. Але що робити, якщо це право постійно порушують? Шумні сусіди – проблема, з якою стикаються багато мешканців багатоповерхівок. У цьому матеріалі «Дніпро Оперативний» розкаже, як захистити себе від неприємних звуків та куди скаржитися на порушення тиші в Дніпрі.

Поширені причини конфліктів
Однією з найпоширеніших причин є порушення встановленого режиму тиші, особливо в нічний час. Це можуть бути гучні розмови, музика, ремонтні роботи тощо.
Відсутність взаєморозуміння та поваги до інших мешканців часто призводить до конфліктів. Це може проявлятися у вигляді гучних святкувань, сварок, тощо.
Різні люди мають різний спосіб життя, що може призводити до непорозумінь. Наприклад, сім'я з маленькими дітьми може турбувати сусідів своїми іграми, а любитель вечірок – гучними компаніями.
Деякі люди можуть свідомо порушувати правила і провокувати конфлікти. Це можуть бути агресивні особи, які не хочуть нічого змінювати у своїй поведінці.
Законодавча база: які правила тиші діють у Дніпрі
У Дніпрі, як і по всій Україні, діє закон про дотримання тиші в певний час. Як повідомили у Департаменті правового забезпечення, допустимий рівень шуму залежить від дня тижня, часу доби та території. В середньому для житлових будинків рівень шуму не повинен перевищувати 30-45 дБ.

Заборонено проводити ремонтні роботи: у робочі дні з дев'ятої вечора до восьмої ранку, а у святкові та вихідні дні — цілодобово. При цьому особа, яка планує проводити ремонтні роботи, повинна заздалегідь попередити про це сусідів. Також за згодою сусідів можна робити ремонт у вихідні та святкові дні.

Кожен день з десятої вечора до восьмої ранку заборонено кричати, співати, слухати гучно музику тощо.

Куди скаржитися на шумних сусідів у Дніпрі
Якщо сусіди шумлять у заборонений час і не реагують на зауваження, їх можна притягнути до адміністративної відповідальності зателефонувавши до поліції за номером 102.

Правоохоронці зафіксують факт порушення та складуть адмінпротокол.

Якщо шум створюють об’єкти, розташовані всередині або поблизу будинку (наприклад, магазини, кафе тощо), і керівництво цих об'єктів не реагує на скарги, варто звертатися до органів місцевого самоврядування (міськрада чи районні ради). Також можна подати позов до суду для притягнення шумних сусідів до відповідальності.

Як правильно оформити скаргу: покрокова інструкція
Якщо ви хочете звернутися до суду для стягнення моральної та матеріальної шкоди, вам потрібно подати відповідну заяву і додати до неї докази:

звернення до поліції;
свідчення сусідів;
медичні довідки, що підтверджують погіршення здоров'я внаслідок надмірного шуму;
результати вимірювань рівнів шуму, які провела спеціальна лабораторія. Аби дізнатися, хто в Дніпрі проводить такі вимірювання, потрібно звернутися до міськради чи до районних рад.
Відповідальність за порушення тиші: штрафи та інші наслідки
Згідно з українським законодавством, за порушення тиші передбачені штрафи.

Для звичайних громадян - попередження або штраф від 85 до 255 гривень за перше порушення і від 255 до 510 гривень за повторне протягом року.
Для підприємців та організацій штрафи суворіші – від 255 до 510 гривень за перше порушення і від 850 до 2550 гривень за повторне. При цьому, джерело шуму (наприклад, колонки, перфоратор тощо) можуть конфіскувати.
Отримати безкоштовну юридичну консультацію з цього питання можна за номером за номером 0 800 213 103 (Безоплатна правнича допомога).