Як живе зараз місто волонтерів – Дніпро?

volonter

5 грудня — Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Або як ще називають — День волонтерів. Він започаткований, аби відзначити роботу та зусилля людей, які добровільно віддають власний час та енергію, щоб допомагати іншим. Сьогодні волонтерство є важливою складовою суспільства, особливо в Україна. Вони як янголи-охоронці, які допомагають нашим захисникам у тилу.

Дніпро ще у 2014-му набув слави східного форпосту країни. Сьогодні місто продовжує підтверджувати цей статус. Дніпро працює на перемогу тепер в оточенні трьох фронтів — з півночі, півдня та сходу. На другий день повномасштабного вторгнення вже запустився перший волонтерський штаб, куди з усього міста люди звозили допомогу нашим військовим та переселенцям.

Дніпропетровщина прихистила більш ніж 300 тисяч тих, хто тікав з-під ворожих обстрілів. Волонтери 24/7 працювали на вокзалі Дніпра і зустрічали переселенців.

За майже два роки повномасштабної війни волонтерських рух у місті не вщух. Ледь не щомісяця дніпряни створюють нові проєкти для допомоги нашим хлопцям на передовій: вони відкривають збори, організовують благодійні концерти, виставки та аукціони. Молодь Дніпра на початку війни на базі свого центру відкрила волонтерський хаб, а зараз розробляє проеєкти для допомоги військовим.

Замість шкідливої звички — користь нашим воїнам. У Дніпрі запустили потужне виробництво павербанків з електронних сигарет і це зробила наша молодь. Майже щодня дівчата та хлопці збираються разом і створюють зарядні пристрої для наших захисників. Більшість із волонтерів ніколи до цього не тримали паяльники в руках, але є і досвідчені, наприклад, Дмитро. Він навчається на 2 курсі факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем. 

«Впринципі я займають ти, чим би і мав займатися за спеціалістю. Я цим цікавився, розвивався в цьому напрямку, з дитинства було цікаво паяти. Показати усім зараз можу, тут частина точно навчилися просто через мене, через те, що я показував», — розповідає волонтер Дмитро.

Для створення одного повербанку на 20 міліампер знадобиться приблизно 25 «одноразок», паяльник, мідний дріт та один день.

Азад — керівник проєкту «FrontPower». Його волонтерська діяльність розпочалася ще три роки тому.

«Я займався захистом навколишнього середовища, ходив волонтерити, але тоді казали, що я займають незрозуміло чим і займаюсь чимось за безкоштовно, але з початку повномасштабного вторгнення змінилася думка про волонтерів, і я вже три роки волонтерю, і мені це подобається», — пояснює Азад Мамедов, керівник проєкту «FrontPower».

Тож, якщо у вас є шкідлива звичка, то навіть її можна обернути в користь для ЗСУ. Дізнатися, куди приносити одноразки, ви можете на офіційній сторінці проєкту. А якщо назбираєте та здасте сотню, то зможете відправити послання росіянам у вигляді снаряду. Це ще один проєкт від молоді Дніпра — «Постріл помсти».

«За одинадцять місяців дії проєкту було зроблено 180 пострілів. Загальна сума, яку ми зібрали, — це 311 тисяч на допомогу армії. Так вийшло, що ми з Азадом друзі, тому він запропонував доєднатися. Ну і також у нас планується захід 6 грудня, до якого платформа “Постріл помсти” вирішила запустити нову ініціативу — з гільзи зробити відкривашку, або брелок. Ці гільзи можна буде придбати за донат», — ділиться Сергій Новіков, керівник проєкту «Постріл помсти».

Вони, не шкодуючи часу та сил, збирають тонни гуманітарних вантажів, плетуть кілометри маскувальних сіток, роблять тисячі окопних свічок і навіть забувають за сон — це все про волонтерів Дніпра.

 

За матеріалами ДніпроTV.