Які наслідки атаки на Дніпро 1 липня

2 (1)

Понад 300 вибитих вікон у багатоповерхівках. У ніч на 1 липня ворог вчергове цілив по житлових кварталах міста. Постраждали 7 людей. Серед них – 15-річний хлопець. Одну жінку госпіталізовано. Пошкоджень зазнали також школа, садок та супермаркет. На місці руйнувань працює штаб допомоги, куди можуть звертатися мешканці, майно яких постраждало через ракетний обстріл.

У ніч на 1 липня ворог поцілив по житлових кварталах Дніпра. Вікторія живе у багатоповерхівці, яка постраждала. Перший вибух застав сім’ю зненацька.

«Перший вибух – він застав зненацька і вибуховою волною мене перевернуло на 180 градусів і кинуло на дитяче ліжечко. І дитина одразу почала плакати, я його схватила, вибігла в коридор. Скло повилітало, а ще чоловік подзвонив, сказав, щоб я не заходила в ванну і в туалет, що плитка попадала і шпакльовка тріснула на кухні», – розповідає мешканка пошкодженої квартири Вікторія.

У квартирі Вікторії також перекосились вхідні двері та відійшов замок, через що сім’я певний час не могла вибратись з квартири.

«Ще більше ненавидиш цих сусідів поганих. І думаю, що все таки ми скоро переможемо. Родичам вже, попросила брата, щоб написав, що я їх всіх ненавиджу», – каже Вікторія.

Також через ракетний обстріл постраждали школа і садок. Вибито 178 вікон. Це найбільші пошкодження, які зазнали заклади освіти за час війни.

«Виявлено на сьогоднішній момент, що пошкоджено 167 вікон, 11 дверей, таких, які в кабінетах, зовсім понівечених і вхідні двері були теж… замок зламаний, вирваний. Самі стіни, стеля – все ціле», – повідомила керівниця школи № 140 Наталія Григорівна.

Також руйнувань зазнав супермаркет.

На зараз відомо про пошкодження 41 будинку приватного сектору.

«Характер пошкодження – це вікна, двері, дах. Штаб організований районною адміністрацією в школі 140 на вул.Мандриківська, 151 знаходиться. Штаб вже працює з 9:00. Там нададуть всі роз’яснення щодо надання відповідних документів, фото пошкоджень і подальших дій людям», – повідомив заступник голови Соборної адміністрації Василь Ісак.

Номер телефону адміністрації Соборного району: 068-55-73-419.

У будинку Тетяни вибуховою хвилею пошкодило близько 30 квадратних метрів даху та злетіла з кріплення частина вікна.

«Підскочили разом з вибухом, здалося, шо іде прямо із середини. Ти лежиш в центрі цього вибуху. Похваталися, бігли на вихід. Чого бігли? Це ж таке. Тому що шок. Потім трішки відійшли, почали дивитись з фанарями, шо та як. Це шифер старий, в нього зовсім інша площа і все на світі. І все попадало, тепер накриваємо бризентом», – мешканка пошкодженого будинку Тетяна.

З 7 ранку бригади комунального підприємства «Жилсервіс-5» затягують плівкою вибиті вікна. Далі бригада робитиме заміри для встановлення нових склопакетів.

«На даний час пошкоджено близько 10 будинків, близько 150 вікон і 1 покрівля. Тому роботи тривають. На всіх будинках, які обслуговує комунальне підприємство, ми розмістили об’яви, де зазначено номер телефону, за яким мешканці можуть звертатися для того, щоб ми оперативно відреагували на їхні питання відповіли або надали допомогу», – директор департаменту житлового господарства ДМР Сергій Файфер.

Номер телефону  «Жилсервіс-5»: 067-290-91-39.

Через ворожий обстріл постраждали і 15 будинків ОСББ та ЖБК.

«Передивіться всі вікна, зверніться до голови правління, а голови правління звертаються до нас. Разом з тим, голови правління зараз перевіряють, і хто ще не перевірив, будь ласка, перевірте свої покрівлі, оскільки на них можуть бути уламки і пошкодження, про які ви дізнаєтесь тільки коли піде дощ. Щоб цього не допустити і не було підтоплень, перевірте це все зараз», – закликає начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець.

Для тих, чиє житло понівечене через ворожий терор, працює державна програма «єВідновлення». Подати заявку можна онлайн через портал «Дія». Там слід описати руйнування та прикріпити документи.

 

За матеріалами ДніпроTV.