Які таємниці приховує літній театр у парку Глоби у Дніпрі

litnii_teatr_pryklad_brutalizmu

У центрі Дніпра, в парку Глоби, розташований цікавий архітектурний об’єкт – літній театр. Свого часу він був одним із символів міста. Які таємниці приховує, – розповість «Наше Місто».

Літній театр був побудований в 1978 році за проєктом архітектора Олега Петрова. Його роботи відрізняються футуристичністю і оригінальністю. Архітектурний стиль будівлі – бруталізм. Театр має форму гіперболічного параболоїда і за задумом архітектора повинен символізувати великого білого лебедя в водах озера.

Незважаючи на незвичайний вигляд, конструкція театру досить проста: дві сталеві рами впираються в залізобетонний фундамент і підтримуються тонкими опорами по периметру, а між ними розтягнуте вантове покриття. Ця конструкція покриває нависаючу трибуну і сценічний блок. Всі складові разом створюють “плаваючий на воді” образ з великою кількістю цікавих ракурсів.

З плином десятиліть творіння архітектора Петрова поступово руйнується. Були плани реставрації, але їх перервала війна. Зараз літній театр парку Глоби знаходиться у доволі занедбаному стані. Докладніше – у нашому відео.