«Якщо оголошено повітряну тривогу, ми продовжуємо у сховищі»: як проходять заняття в дитсадках Дніпра

photo_2024-03-18_12-41-39 (2)

У Дніпрі садочки, які мають облаштоване укриття, працюють за змішаною формою навчання. Це означає, що частина дітей навчається дистанційно, інша відвідує групи короткострокового перебування. Там малеча перебуває 4 години.

«Моєму синочку Матвію 5 років. Чотири години в садочку це звичайно мало, але це краще, ніж нічого. Садочок — це соціалізація, спілкування з однолітками, ігри, розвивальні заняття.  Якщо оголошено тривогу, діти вже самі знають, що робити. Вдягаються і разом з вихователем прямують до укриття. Приміщення облаштоване, дітям подобається. Матвій із задоволенням ходить у  садочок», — розповіла дніпрянка Юлія Кондратюк.

Матвій ходить до садочку № 238. За очною формою цей заклад запрацював одним з перших – 24 листопада минулого року.

«За змішаною формою у нас працюють 5 груп. У них зараховано 75 дітей віком від 4 до 6 років. Працюємо, як і раніше, за програмою, чітким розкладом. Якщо оголошено тривогу, то в нас є відпрацьована схема. Ті заняття, які можна перенести в укриття, ми проводимо там, інші ж переносимо на наступний день», — розповіла Галина Федінчик, директорка КЗДО № 238 Дніпровської міськради.

«У Дніпрі за змішаною формою працюють 53 садочки та 8 шкіл із позашкільними відділеннями. До кінця березня ми очікуємо, що ще 30 садочків закінчать облаштування укриттів і з квітня зможуть працювати за змішаною формою. При змішаній формі навчання дитина перебуває в закладі чотири години, денного відпочинку немає. Зрозуміло, що батькам це не дуже зручно, але важливо, що садочок виконує свою основну функцію соціалізації дитини та її розвитку»,— каже заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Олена Яковенко.