Європарламент визнав Голодомор геноцидом українського народу

європарламент

Європарламент ухвалив більшістю голосів резолюцію з приводу дев'яностих роковин Голодомору в Україні, яка визнає ті жахливі події 30-х років минулого століття геноцидом українського народу.

Про це повідомив Укрінформ, передає Gorsovet.

Документ, який засуджує штучний Голодомор в Україні, був ухвалений більшістю голосів: «за» проголосували 507 депутатів, «проти» – 12, утрималися – 17.

Європейський парламент… визнає Голодомор, штучний голод 1932-1933 років в Україні, що був спричинений навмисними діями радянського режиму, геноцидом проти народу України; рішуче засуджує такі дії тоталітарного радянського режиму, що призвели до смерті мільйонів українців, та істотно підірвали основи українського суспільства», – йдеться у документі.

Резолюція висловлює солідарність з народом України та вшановує пам'ять мільйонів людей, які загинули в результаті цілеспрямованих дій сталінського режиму з організації штучного голоду.

Європарламент закликає всі країни, особливо російську федерацію, а також інші країни, що з’явилися після розпаду Радянського Союзу, відкрити їхні архіви щодо голоду 1932-1933 років в Україні; закликає країни-члени ЄС та треті країни просувати обізнаність про ці події, а також про інші злочини, що були скоєні радянським режимом, шляхом внесення історичних знань про них в освітні та дослідницькі програми, щоб упередити повторення подібних трагедій у майбутньому», – наголошує резолюція Європарламенту.

Депутати Європарламенту засудили також, що в той час, коли згадуються дев'яності роковини Голодомору, росія продовжує свою агресивну війну проти України, порушує суверенітет та територіальну цілісність країни, прагне ліквідувати Україну як національну державу, зруйнувати ідентичність та культуру її народу.

Поряд із цим, резолюція засуджує дії росії, агресія якої проти України спричинила глобальну продовольчу кризу. При цьому росія руйнувала та розкрадала зернові сховища в Україні та продовжує чинити перешкоди для України в експорті українського зерна до найбільш нужденних країн світу.

Раніше ми писали, США збираються надати Україні обладнання для виготовлення смарт-бомб

Через ворожий обстріл під Нікополем затримуються пасажирські потяги. Подробиці