Їхня зброя - компас і мапа: у Дніпрі провели тренінг з орієнтування на місцевості

maxresdefault - 2024-06-11T105248.049

Вміти стріляти, накладати турнікети і джгути, розпізнавати міни. Ще кілька років тому, всі ці навички були виключно для військових. Однак з початку повномасштабної війни, домедична підготовка і мінна безпека – знання необхідні кожному. Набути їх у Дніпрі можна на тренінгах, які організовує Центр готовності цивільних.

«Впевнились, що він зафіксований, стрілка показує рівно, нікуди не відхиляється».

Озброївшись компасом і мапою Альона з Кам’янського готується вирушити до лісу. Це не просто прогулянка, а навчання з орієнтування на місцевості. Дівчина на такому занятті вже вдруге, тому прийшла підготовленою та у повному екіпіруванні.

«Дещо я отримала як подарунок, дещо придбала сама. Ось ці ножі, наприклад, мені подарували побільше і поменше. Ось на курсах з меддопомоги мені презентували турнікет, який я тепер ношу із собою, бо в країні війна, потрібно бути готовим до всього», – каже учасниця тренінгу Альона.
Окрім цього Альона також вивчала стрілецьку справу і домедичну допомогу.

«Особисто мені воно треба, тому що у подальшому хочу розумітися у військовій справі, бо я хочу піти на фронт. А для цивільних це треба, щоб вони мали частку знань, щоб могли розпізнати міну, або знали, як поводитись зі зброєю, щоб могли себе захистити, як трапиться нагода», – вважає Альона.
Починається навчання з правил користування мапою і компасом. Далі група вирушає до лісу. В епоху смартфонів орієнтування може здатися не вкрай корисним, однак за відсутності зв’язку, воно стає однією з основних навичок для виживання.

«З окупованих територій часто люди йдуть пішки і орієнтування на місцевості не раз їм допомагало. Сподіваємось, нам такого пережити не доведеться, але краще, щоб кожен мав такі знання. Люди знатимуть що робити, якщо вони опинились в лісі, то знаючи напрямок зможуть дійти до наміченої цілі», – пояснює керівник центру військової підготовки «Січеслав» Олег Черненко.
Подібні заняття проводять декілька разів на місяць. Вони організовані Центром готовності цивільних і загалом поділяються на три блоки: домедична та психологічна допомога, а також військова справа.

«Взагалі мета центру – підготувати цивільне населення для життя у воєнний час, а також ознайомити хлопців з військовими спеціальностями, аби вони мали уявлення щодо цієї теми», – розповідає координатор Центру готовності цивільних Дмитро Науменко.
За два роки провели вже понад 300 тренінгів, які відвідали понад 3,5 тисячі осіб. Дізнатися деталі та розклад можна на сторінках Центру у соцмережах

Джерело: ДніпроТВ