Юні таланти та досвідчені професіонали на сцені Оперного театру

o_1hoc2t602eebcje1k0r5tm1g4go

Соломійці лише 8 років, але завдяки своєму таланту — грі на сопілці — дівчина змогла зібрати чимало коштів для допомоги ЗСУ та закрила не один збір. Шостого березня вона виступила на сцені Оперного театру під час святкового заходу «Вам, любі!». Концерт об’єднав талановитих дітей міста та досвідчених артистів театру.

«Я почала грати на сопілці у 6 років. Мені подобається ця справа. Серед моїх улюблених композицій — «Червона рута» та «Я піду в далекі гори». Загалом цей інструмент дзвінкий, веселий, іноді буває ніжним. Я дуже зраділа запрошенню зіграти на такій великій сцені, це дуже цікаво», — розповіла Соломія Реут.

У концерті взяла участь і 14-річна Валерія. До Дніпра дівчинка разом із родиною була вимушена переїхати з окупованого Бердянська влітку 2022 року. Мрія Валерії стати професійною музиканткою, адже від самого дитинства займається вокалом. Безліч разів брала участь у міжнародних, всеукраїнських фестивалях, вокальних проєктах та конкурсах і здобувала на них перемогу.

«Дніпро атмосферне місто і прийняло нас дуже тепло. Гадаю, що я тут більше розкриваюсь, як співачка, адже тут більше можливостей. Пам’ятаю, що вперше заспівала з мамою в дуеті. Мені тоді було півтора рочки. Пісня була про кохання між донькою та матір’ю. Мені подобається співати на сцені, коли мені аплодують. Зараз спів для мене це все. Я ним живу, це частина мене. Виступити  в Оперному це дуже круто, відповідально. Зраділа, коли мене запросили», — ділиться  Валерія Вареник.

 А 17-річна Марія вже професійна балерина та виконує головні партії у виставах театру Опери та балету. 
«Моя кар’єра почалась у 5 років. Часто ходила з мамою та бабусею на вистави Оперного театру. Мені дуже кортіло виходити на сцену, танцювати. Для мене балет це життя, мистецтво, яким я живу. Ніколи не припиняла займатися з 5 років і, сподіваюсь, що ніколи не припинятиму. У балеті є душа, дуже гарні рухи. Балет вимагає переступати через себе, вдосконалюватись», — розповіла Марія Давидова.

Святковий захід «Вам, любі!» провели для жінок, аби привітати їх з початком весни. 

«Ми запросили жінок, які служать у ЗСУ, працівниць ДСНС, поліції, волонтерок, лікарок, освітянок.  Для них виступили найкращі вихованці міських мистецьких шкіл. Це фантастична можливість для них вийти на головну театральну сцену міста в такому юному віці. Дітям акомпанував симфонічний оркестр Оперного театру. Також їм  допомагали найкращі солісти та артисти балету цього театру», — прокоментував Євген Хорошилов, заступник директора департаменту гуманітарної політики, начальник управління культури ДМР.

«Прийшла на концерт разом зі своїми колегами та донькою. Рада, що відбувається такий захід. У період війни дуже важливе спілкування. На мою думку, дітям також потрібна така активність та заняття творчістю. Отримати запрошення було несподівано, але радісно, адже будні дуже напружені. І є гарна можливість трохи відпочити та розвантажитись», — поділилась співробітниця ДСНС пані Зоя.