З якими проблемами стикаються поранені військові і чого потребують: історія військового 128 бригади ТРО

maxresdefault - 2024-03-15T041506.773

Після поранення вони стають вразливими. Їх переслідують стрес і зниження активності. Вони усе переживають мовчки і цураються співчуття. З якими проблемами стикаються поранені військові і чого потребують?

Військовий на псевдо “Махно” до війни був барменом у однойменному пабі. Працював від самого відкриття закладу. Його тут добре пам’ятають.

Без дозволу керівництва закладу за барну стійку зась. Тож Олександр обмежився запашним капучино.

Олександр – військовий 128 бригади ТРО. У Дніпрі відновлюється після важкого поранення ноги. Але гумору не втрачає.

Питають про побут і ставлення до військових у суспільстві. Відповідають – діалог є не з усіма. І йдеться не тільки про стрес і зниження активності. Найчастіше військовим із пораненнями важко соціалізуватись, відновити діалог в родині, знайти роботу.

Олександр і Юрій, які проходять відновлення після поранень,  вперше відвідали дніпровський музей-меморіал. Тут чимало російської техніки, яку трощили захисники України.  

“В нашому батальйоні один рік тому отримав важку травму хребта. На щастя все вирішилося, все пройшло, він отримує всі потрібні гроші, але головне, що в момент, коли треба було підтримати його підтримували навіть ті, хто його не знали, просто служили в цьому підрозділі”, – згадує начальник служби зав’язків з громадськістю 128 бригади ТрО Олександр Курбатов.
Пораненим допомагають. Але цього замало, вважають фахівці. Більшість суспільства не зважають на проблеми, з якими стикаються захисники.

“В мене здорові діти, все в мене гарно, чудово, в мене є гроші, плачу податки. А потім, коли моя дитина попала в тяжку аварію – я дуже швидко змінив свою думку. Будь-яка частина суспільства, емпатичні люди, вони будуть співчувати, а 90% їм начхати, це як не порушувтаи пдр, треба зробити такі умови, щоб складно їм було порушувати. Потрібно, щоб держава брала участь і робила все, як це робиться у цивілізованому світі”, – каже засновник залу фізіотерапії та реабілітації в Одесі Сергій Ращенко.
Після фронту поранені воюють ще й з бюрократією. Для вирішення юридичних питань, медичного документообігу в Україні створили спеціальні сервіси. У “Навігаторі” все необхідне для виплат, протезування і лікування за кордоном.

Допомагає розв’язувати проблеми і сервіс від міністерства оборони України. Взято за основу досвід багатьох поранених бійців. Працює і гаряча лінія відомства. 

На мить забути про проблеми військовим допомагає зустріч з побратимами. Днями Олександру і Юрію бійці зі 128 бригади ТрО організували одноденну поїздку – у свій підрозділ на передову.

Джерело: "ДніпроТВ"