За рік на Дніпропетровщині загинула 81 людина на воді: як врятувати себе?

1482685038_01_1

Щозими в Дніпрі хтось провалюється під лід. На жаль, не всім вдається вибратися. Дніпровська міська рада вживає низку заходів, аби запобігти таким випадкам на воді. Перед початком зимового сезону розміщуються інформаційні матеріали, проводяться бесіди з рибалками, розвішуємо плакати про заборону виходу на лід, але діє це не на всіх.

Температура повітря у Дніпрі вже опускається до -5 градусів, а зовсім скоро з’являться і перші ділянки льоду на річці, які так манять рибалок. З початку року в областізафіксовано 91 нещасний випадок на воді. І лише десятьох вдалося врятувати.

«Це пов’язано з не нетверезим виглядом, це пов’язано з людьми, які не слідкують за дітьми своїми також, просто недбальство на воді. Якщо людина провалилась під лід – це переохолодження, якщо людина піде під лід – у нас течія у Дніпро 2 метри – це небезпечно – пішов під лід і все», – каже водолаз-рятувальник ДСНС у Дніпропетровській області Артем Приймак.

Представникиміської влади спільно з ДСНС знов нагадують містянам про правила поведінки на воді.

«Зимовий період є не менш напруженим та важким для роботи водолазів, в свою чергу міська рада постійно взаємодіє із зазначеним підрозділом та в цьому році надавалася допомога у вигляді субвенції на придбання водолазних костюмів, і до складу яких також входить і тип костюмів, які використовують в зимовий період водолазами», – повідомила представниця департаменту громадського порядку і цивільного захисту ДМР Олена Кравчук.

«Якщо людина впала у воду – це перша порада – підповзати до людини і кинути щось, щоб вона змогла схопиться. Не нехтуйте своїм життям та здоров’ям», – сказав Артем Приймак.
І наголошують: виходити на лід можна, якщо він не тонший за 7 сантиметрів. Якщо пересуватися планує група осіб, товщина криги має бути мінімум 15 сантиметрів. Під час зимової риболовлі лунки мають бути за 3 метри одна від одної.

За матеріалами Дніпро ТВ.