«Забезпечує більше ніж 30 % населення міста питною водою»: робота однієї з насосно-фільтрувальних станцій Дніпра
Одна з насосно-фільтрувальних станцій Дніпра. Забезпечує питною водою мешканців лівобережжя.
«Станція постачає близько 100 тисяч кубів води на добу. Це забезпечує більше ніж 30 % населення міста питною водою. На станції позмінно працюють понад 90 осіб», — прокоментував Олександр Алімов, начальник насосно-фільтрувальної станції КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міськради.
До того ж для подання питної води містянам на станції працює цілодобово технологічна лабораторія контролю якості. Фахівці лабораторії щогодини відбирають проби води у контрольних точках. Контроль здійснюється як питної води, так і проб з річки Дніпро.
«Якість питної води повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 (гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною, - ред.). Усього контроль проводиться за 61 показником (фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні, органічні та неорганічні, мікробіологічні та радіаційні). Якісне очищення води – це одне із пріоритетних завдань, які поставив міський голова Борис Філатов перед нашим підприємством, тож ми приділяємо цьому особливу увагу», — зауважив Юрій Гамазинский, директор КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради. Сьогодні, 18 квітня, він чергує містом.
Не оминули й весняне прибирання прилеглої території станції. Вона — велика. «Становить 5,5 гектарів, з них 3,5 — із зеленими насадженнями. Доглядають за ними працівники насосної станції: регулярно косять траву, щовесни висаджують квіти. Територію підтримують у належному санітарному стані», — поділився Олександр Алімов.
Авжеж, черговий проінспектував і укриття. Розташоване воно у будівлі КЗО «Спеціалізована школа № 115».
«Наразі під час чергування ми перебуваємо тут під час повітряної тривоги — разом з дітьми та вчителями, а також тут і мешканці району. Діти менших класів навчаються, а старші класи та вчителі наразі плетуть сітки для військових. Приміщення може умістити до 980 людей», — наголосив черговий по місту.
Укриття облаштовано у декількох приміщенннях. Працює цілодобово. Біля входу — місце для чергового.
«Під час повітряної тривоги в укритті перебуває медична сестра. Є аптечка. Укриття школи забезпечено електроживленням, має евакуаційні виходи, вогнегасники. Встановлено штучне та аварійне освітлення, Wi-Fі, є системи водопроводу та каналізації. Також встановлена система вентиляції приміщення. Є запаси питної та технічної води, генератор тощо», — показала Наталія Вакуленко, директорка КЗО «Спеціалізована школа № 115» Дніпровської міської ради.
«Перевірене укриття повністю оснащене всім, що необхідно для комфорту дітей та мешканців міста у разі повітряної тривоги», — підсумував Юрій Гамазинський.