Загиблому командиру батальйону «Цунамі» з Дніпра просять присвоїти звання Героя України: як підписати петицію

img_20240409_123434

15 березня 2024 року внаслідок ворожого ракетного удару по Одесі загинув підполковник поліції Олександр Гостіщев, командир штурмового полку «Цунамі» об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють». Він отримав поранення несумісні з життям, рятуючи людей та розбираючи завали зруйнованої будівлі. Рідні та близькі створили петицію про присвоєння звання Героя України, – передає «Наше Місто».

Справжній герой, який віддав життя за свободу та незалежність України, Олександр Гостіщев з перших днів війни став на захист Батьківщини. Його бойовий шлях розпочався ще у 2014 році у складі батальйону «Дніпро-1», де він брав участь у запеклих боях на Донеччині, зокрема, у звільненні Іловайська.

З 2015 року Олександр служив у поліції, очолюючи одне з відділень у Львівській області, а згодом – управління патрульної поліції Луганської та Одеської областей.

З 2022 року Олександр Гостіщев знову повернувся на фронт, очоливши зведений батальйон Національної поліції України «Цунамі». Він виконував бойові завдання на півдні України з оборони Миколаївської та Херсонської областей.  Він керував понад 50 спеціальними операціями – бойових виходів, спрямованих на звільнення територій населеного пункту Кліщіївки Бахмутського району Донецької області. Гостіщев був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня за безпосередню участь у звільнені селища Давидів Брід та Херсона.

15 березня 2024 року, ризикуючи життям, Олександр першим прийшов на допомогу постраждалим від ворожого обстрілу в Одесі. На жаль, під час повторного удару він отримав поранення, несумісне з життям.

«За особливі заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності України, бездоганне служіння Українському народові, зразкове виконання службових обов’язків, мужність і відвагу, виявлені у справі захисту прав і свобод громадян, інтересів держави, відданість Присязі працівника поліції підполковник поліції Гостіщев Олександр Євгенович заслуговує на присвоєння звання Героя України (посмертно)», – йдеться у петиції.
Підписати петицію про присвоєння звання можна за посиланням.