Законодавче впровадження прозорості і невідворотність покарання – дніпровський службовець і експерт Дмитро Зимний про запобігання корупції

zymnyy

Начальник відділу з питань запобігання корупції Дніпровської міськради Дмитро Зимний під час онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу розповів про те, як структурний підрозділ органу місцевого самоврядування працює в цьому напрямку, а також про недосконалість судової системи.

Про це повідомляє "Горсовет".

Курс на впровадження прозорості у всіх видах діяльності, який центральна влада впроваджує впродовж останніх років, вкрай потрібний, вважає він.

Норма закону «Про запобігання корупції», яка передбачає створення в органах місцевого самоврядування та державної влади підрозділів, які контролюють виконання вимог цього закону, дуже правильна. Бо більшість корупційних проявів або фактів корупції, через які посадовців притягували до відповідальності, а це відсотків, напевно, 60, пов’язані не з умислом, а з тим, що вони елементарно не знають законодавство, яке обмежує їх в деяких сферах. Йдеться про заповнення декларацій, порушення деяких процедур в діяльності і таке інше. Ми з цим працюємо. І зараз, через рік роботи нашого відділу, ситуація міняється на очах», – підкреслив Дмитро Зимний.

Водночас коли мова заходить про навмисну корупцію, то пропозиція щодо боротьби з нею незмінна впродовж останніх кількох років – невідворотність покарання. І жодні виправдання про «український менталітет» недоречні, вважає посадовець:

Історія знає багато країн, де корупція сягала небувалих висот. Але за короткий час вони стали цивілізованими і успішними. Приміром, у спілкуванні з поляками мені неодноразово доводилось чути – нас за це можуть покарати. Натомість, що ми бачимо в Україні? Приміром, кілька років тому Верховний суд підтвердив рішення касаційної інстанції про те, що патрульний поліцейський не мав злого умислу, коли не подав декларацію при звільненні. Це стало приводом для багатьох посадовців уникати подачі цього документа і приховувати статки. До цього призвела елементарна недосконалість судової системи».

Дмитро Зимний також позитивно оцінив цифровізацію державних послуг та послуг, які надають органи місцевого самоврядування. Адже це мінімізація спілкування замовника та чиновника. Наступним етапом має стати активне залучення громадськості до боротьби з корупцією через повідомлення про такі прояви. Нині, за дорученням міського голови Дніпра і співзасновника партії «Пропозиція» Бориса Філатова, це вже активно відбувається – мешканці міста можуть повідомити про корупційні факти на анонімну телефонну лінію чи заповнивши форму онлайн.