Законопроєкт про мобілізацію зареєструють у Раді найближчими днями - Умєров

8302f999c65b0631a586827106afac8e

Проєкт закону щодо удосконалення питань мобілізації буде зареєстровано у Верховній Раді найближчим часом.


Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров в інтерв’ю Суспільному.

«Ми готуємо матрицю відповідальності, або матрицю мобілізації, яка має бути зрозуміла суспільству», - поінформував він.

Міністр зауважив, що зміни напрацьовувались спільно з Силами безпеки і оборони, Кабінетом міністрів і Верховною Радою.

«Головний меседж — як можна зайти в периметр для служіння країні, що буде, коли ти зайдеш в нього, як ми тебе будемо тренувати, як ти будеш їхати на злагодження, які будуть відпустки і коли, як ти закінчиш служити і вийдеш з цього периметру, доки йде війна», - зазначив Умєров.

За його словам, якщо суспільство хоче, щоб Україна повернулася на кордони 1991 року, то потрібно зрозуміти, як будуть відвойовуватись землі, «і в цьому плані мобілізація, демобілізація, відстрочка, соціальний захист — ці питання потребують роз’яснення або змін».

Водночас Умєров підкреслив, що найближчими днями у Верховній Раді буде зареєстровано проєкт закону щодо мобілізації, в якому громадяни зможуть дізнатися усі нюанси та відповіді на питання, що їх цікавлять.

«Якщо хочемо допомоги суспільству, повинні сказати, як і кого хочемо запросити служити, що буде з цією людиною, коли вона звільниться», - пояснив він.

В контексті розмови про зниження призовного віку Умєров підкреслив, що Міністерство оборони проситиме затвердити призовний вік із 25 до 60 років, але лише в тому випадку, «якщо аргументації буде достатньо, щоб суспільство це сприйняло».

За його словами, відомство планує зробити облік всіх категорій, які пропонуватимуть до мобілізації, а після цього має намір окреслити, яким чином інформуватимуться громадяни, «щоб це не було як зараз, на вулицях».

«Після цього хочемо, щоб категорії людей, яких ми будемо просити мобілізуватись, проходили медичний огляд. І тоді ми їм будемо пояснювати, де та як вони зможуть обрати професію», - додав міністр.

За матеріалами Укрінформ