Запускають автоматичний полив, доглядають за зеленими насадженнями, фарбують елементи благоустрою. Як парки та сквери Дніпра готують до літа

IMG_4172

Пані Катерина з Дніпра щодня гуляє сквером Усачова. «Тут дуже гарне місце для відпочинку. Завжди чисто, працівники скверу дбають за рослинами та дитячими майданчиками. Дякую, що зробили для нас таку красу», — розповіла Катерина Карпівна.

«Дуже гарне місце для відчинку. Ми щодня ходимо з синочком сюди. Візочок, дитина маленька, далеко не поїдеш. А тут поруч така краса», — додала дніпрянка Крістіна.

У сквері Усачова, що на лівому березі Дніпра, триває підготовка до літа. Ремонтують елементи благоустрою (лави, смітники, ліхтарні стовпи тощо). Запускають автоматичний полив, доглядають за зеленими насадженнями. Не забувають стежити і за технічним станом спортивних та дитячих майданчиків. «Роботи проводяться на 52 обʼєктах. Тобто — у парках, скверах та зелених зонах по всьому місту, які підпорядковані нашому департаменту. Наприклад, у сквері Усачова сьогодні зранку кипіла робота з фарбування лавочок, поливали зелені насадження тощо», — прокоментував Володимир Чорний, директор департаменту парків та рекреації Дніпровської міської ради.

Ще одна візитівка Дніпра — сквер Прибережний. «Ми тут постійно відпочиваємо із родиною. Беремо каву і насолоджуємося видами скверу. Тут фонтани неймовірні, дерева. Й головне — майданчики, де донечка може побігати й весело провести час», — поділився дніпрянин Олександр.

У цьому сквері цьогоріч провели унікальну екообробку дерев — запустили на стовбури хвойних мурахожуків, які їдять паразитів. «Така обробка зелених насаджень від шкідників безпечна для людей та навколишнього середовища. Наші працівники регулярно прибирають територію, проводять роботи з благоустрою», — уточнила Любов Чадіна, начальниця служби благоустрою та утримання зелених зон КП «Міська інфраструктура» Дніпровської міської ради.


Традиційно у травні проходить конкурс на найкращий парк чи сквер.

«На сторінці департаменту парків (https://www.facebook.com/dmr.parks) містяни зможуть залишити свій голос за улюблений парк чи сквер. Окрім прибирання, наші працівники організовують концерти, майстер-класи та роблять своїми руками тематичні фотозони. Нам цікаво, де на думку містян їм найцікавіше! Наприклад, торік найкращим визнали сквер Усачова», — додав Володимир Чорний.

Роботи з підготовки йдуть й на міських пляжах. «На Монастирському острові зранку задіяли трактор для чищення піску. Фарбують елементи благоустрою: навіси, переодягальні, вишку для рятувальників тощо. До кінця травня підключимо воду, щоб відвідувачі пляжу змогли помити руки чи ноги від піску. До того ж розвісили нові волейбольні сітки. Але купання заборонено», — сказав Олексій Тесля, директор КП «Міська інфраструктура» Дніпровської міської ради. «Усього у Дніпрі — три офіційні міські пляжі: на Монастирському острові, у парках Сагайдак та Придніпровський. Ще раз наголошую, що купальний сезон цьогоріч — заборонений через подовження дії воєнного стану», — підсумував Володимир Чорний.