"Зарплат не буде?": чи планують закривати Дніпровську академію музики

maxresdefault - 2024-04-27T121332.488

Академію музики закривають через брак коштів на зарплату викладачам. Такими дописами рясніли соцмережі дніпрян. У виші організували терміновий збір трудового колективу. Педагоги стурбовані, студенти налякані, ректор каже про скрутні часи для закладу. Що сталось, і чи справді академію, якій вже понад 125 років, закривають?

Тут кожен куточок нагадує Павлу Гмиріну про рідний український Маріуполь. Парубок викладає гру на фортепіано, та навчається в аспірантурі у Дніпровській Академії музики.

Та спокійне життя і робота в Академії останніми днями перетворилось на стрес та переживання. Павла шокувала новина: у навчального закладу – проблеми з фінансуванням, його можуть закрити і, ймовірно, треба знову поневірятись у пошуках роботи.

Аванс за квітень викладачам виплатили, втім, повідомили: грошей на виплату зарплат у повному обсязі немає. Тому вирішили зібрати нараду, покликати студентів, аби роз’яснити всі питання.

Розгублені і студенти. Анна Чупрун навчається на першому курсі кафедри «мистецтво сучасного співу». Каже, закладом ширяться чутки, що його взагалі закриють.

“Академія це не просто місце навчання, це дійсно 2 дім куди студенти приходять, почувають себе як вдома, ми тут не просто сидимо ми тут дійсно отримуємо знання, реалізовуємо свій потенціал”.
Ректор академії пояснює: про закриття не йдеться, це трудовий конфлікт із обласною радою. За цей рік мінімальна зарплата піднімалась двічі, а грошей Вишу виділили, як і торік. Дефіцит фонду зарплатні нині складає 8 мільйонів гривень.

Втім, і скоротити штат посеред року не можуть. Ректор пояснює: кожен студент має отримати певну кількість навчальних годин від певних викладачів. Якщо недоотримає знання – диплом не мають права видати. 

“Ми все ж таки сподіваємося на здоровий ґлузд нашої адміністрації і, наскільки я особисто пам’ятаю, слова нашого Президента, який ще на початку війни сказав про те, що люди, які працюють в бюджетних оранізаціях можуть не хвилюватися за виплату своєчасну та в повному обсязі своєї заробітної плати”, – каже деканка музичного факультету Дніпровської академії музики Яніна Лисенко.
Начальниця обласного управління культури, туризму, національностей та релігії Дніпропетровської ОВА Наталія Першина чутки про закриття закладу одразу спростувала. Стверджує, перед академією немає жодних заборгованостей, бюджет ухвалювали торік у грудні, і чому у закладу виник брак коштів – не розуміє.

“В 2023 році в грудні, коли приймався бюджет на 2024 рік, отримала фінансування на весь рік, це фінансування було розподілено помісячно, і у них є всі показники фінансові на кожен місяць. Питання щодо скорочення фінансування, секвестру обласного бюджету стосовно академії музики на сьогоднішній день відсутнє. Стипендія, заробітна плата за три місяці поточного року виплачена в повному обсязі”.
Втім, ректор каже, що неодноразово звертався до голів постійних комісій і депутатів облради, пояснював, чому виник дефіцит, та це не допомогло. Тож на зборах трудового колективу ухвалили рішення висунути вимогу обласній раді: профінансувати належним чином бюджет закладу на 2024 рік.

Джерело: ДніпроТВ