Затримки до 70 годин та нові правила для водіїв: що відбувається на українсько-польському кордоні

kordon-iz-polshheyu-amp

Акція протесту польських перевізників призвела до затримок у перетині кордону. Вантажівки стоять у черзі на в'їзд в Україну понад 60 годин. Натомість легкові авто та автобуси перетинають кордон без затримок. Про це повідомили у Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби, передає "Дніпро Оперативний"

Сьогодні, 15 січня, на виїзд з України перед пунктами пропуску із сусідніми державами спостерігалися черги із легкових автомобілів та вантажівок, зареєстрованих в е-черзі. Найбільші черги зафіксовані на кордоні з Польщею: перед ПП "Устилуг" на виїзд очікували 10 легкових автомобілів, а у "Нижанковичах" - 1742 вантажівки. На інших пунктах пропуску на польському напрямку черг не було.

На угорсько-українському напрямку черги спостерігалися у двох пунктах пропуску: у "Тисі" на виїзд стояли 5 автівок, а перед ПП "Вилок" зафіксовано 10 авто. На молдовському, словацькому та румунському напрямках черг не спостерігалося.

Нові правила для водіїв у Польщі

Також з 14 березня набирають чинності нові поправки до Кримінального кодексу Польщі. Для українських водіїв у Польщі слід враховувати, що конфіскація автомобіля може відбуватися в таких ситуаціях:

Рівень алкоголю в крові водія перевищує 1,5 промілле — достатньо лише факту підтвердження стану алкогольного сп’яніння.
Водій стає учасником або причиною ДТП, а його рівень алкоголю в крові перевищує 0,5 промілле.
Додатково, якщо автомобіль під час ДТП стає несправним, водія можуть оштрафувати на суму, що відповідає вартості транспортного засобу. У випадку, якщо дії нетверезого водія призводять до тяжких травм чи смерті, строк покарання збільшується з 12 років до 16 років у в'язниці.