Землю накриє подвійний метеоритний дощ: коли та як дивитися дніпрянам
З 29 до 31 липня на небі можна буде спостерігати піки двох метеорних потоків: Альфа-Каприкорніди і Південні Дельта-Акваріди. Небо засяє яскравими космічними вогнями, – передає «Наше Місто» з посиланням на Live Science.
Метеорні дощі виникають, коли орбіта Землі перетинає шлях комети, а скелясті уламки, залишені кометою, згорають в атмосфері Землі. У випадку подвійних метеорних дощів цього місяця Земля перетне орбіту комети 96P/Machholz, яка спричиняє Південні Дельта-Акваріди. Їх пік настане 29-30 липня. Також планета пересіче орбіту комети 169P/NEAT, яка породжує Альфа-Каприкорніди, пік яких буде з 30 до 31 липня.
Таким чином, подвійний метеорний дощ буде найбільш видимий наступного тижня:
Південні Дельта Акваріди досягнуть піку з 29 по 30 липня.
Альфа Каприкорніди досягнуть піку з 30 по 31 липня.
Обидва потоки триватимуть до середини серпня, проте найкращий час для спостереження – це період їхнього піку.
Планетарний астроном з обсерваторії Лоуелл в Арізоні, Ніколас Московіц, назвав подвійні метеорні дощі “просто красивим збігом”, адже обидва досягнуть максимуму в межах 24 годин. Московіц зазначив, що такі збіги трапляються, оскільки протягом року відбувається понад 900 метеорних дощів, тобто в середньому від двох до трьох метеорних дощів щодня.
Не всі метеорні потоки є великими, як Персеїди або Гемініди, коли понад 100 метеорів спалахують щогодини. Більшість метеорних дощів є незначними, і астрономи лише починають їх систематично вивчати та вимірювати завдяки сучасним інструментам.
Південні Дельта-Акваріїди випускають від 20 до 25 метеорів на годину, хоча вони не будуть дуже яскравими.
«Вам справді потрібно потрапити в темне місце, подалі від ліхтарів, транспорту та мобільних телефонів, щоб дозволити своїм очам звикнути до темряви. Тоді у вас буде шанс побачити деякі з тих слабких об’єктів», – сказав Московіц.
Чи буде видно зоряний дощ у Дніпрі
Хоча в країнах Південної півкулі метеоритний дощ видно краще, географічне положення України дозволить жителям Дніпра також спостерігати це захоплююче явище.
Поради для спостереження за метеоритним дощем:
Вибір місця: Оберіть темне місце подалі від міських ліхтарів і транспорту. Найкраще підійдуть місця за межами міста.
Адаптація очей: Дайте очам звикнути до темряви. Це може зайняти 20-30 хвилин. Уникайте використання телефонів або інших джерел світла під час спостереження.
Час спостереження: Найкращий час для спостереження за метеоритним дощем — після півночі, з 2 до 4 години ранку.
Обладнання: Метеорні дощі найкраще спостерігати неозброєним оком, тому телескопи та біноклі не потрібні. Просто дивіться на небо.
Комфорт: Візьміть з собою ковдру або лежак, щоб зручно насолоджуватися видом.