Жителі Дніпра знову можуть відкривати лікарняні дистанційно

С 2020 года в Украине не будет привычных больничных листов

Українці з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ знову можуть відкривати лікарняний дистанційно, як це було під час пандемії. Така можливість зберігатиметься, доки діятиме воєнний стан та ще три місяці після його припинення.

Під час пандемії для мінімізації контактів була встановлена норма, яка дозволяла лікарю формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність без особистого прийому, на підставі віддаленого зв’язку з пацієнтом. Лікар мав право відкрити е-лікарняний на період до 5 календарних днів.

«Відтепер норма дистанційної виписки медичних висновків про тимчасову непрацездатність повертається і діятиме на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення. Це означає, що у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт має змогу звернутися до лікаря дистанційно за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку, а лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період 5 календарних днів», — розповіла заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Окрім того, лікар може також дистанційно виписати електронний рецепт. 

Якщо дію е-лікарняного потрібно буде продовжити на період понад 5 календарних днів, пацієнт має з’явитися на особистий прийом до лікаря.

За матеріалами Дніпро Оперативний.