«Життя крізь війну»: у Дніпрі провели виставку картин маріупольської художниці
Біль на мольберті. У парку Зелений Гай цими вихідними пройшла виставка талановитої маріупольської художниці Олени Мурашкіної. Дівчина за допомогою пензля та полотна відновлює будівлі, які знищила російська армія, безжалісно вторгнувшись у нашу Державу. Окрім цього на виставці для дітей та дорослих влаштували майстер-класи та розважальну програму.
Це точна копія нашого драматичного театру, біля нього завжди були птахи, коли почались бойові дії не було жодної пташки
Кожна деталь відтворена по пам’яті, зі спогадів, які назавжди закарбовані в Олени Мурашкіної. Рідне місто, яким його знає та таким, яким зробив його ворог передала на полотні й представила на виставці у Дніпрі.
«Для мене це надзвичайно важливо людям, що наше місто існує, що воно пережило і нехай воно буде як нагадування того, що наразі, на жаль, може статися з будь-яким містом», — каже Олена.
Серія включає 17 картин. Дівчина зізнається — малювання врятувало її від депресії.
«За допомогою створення цих картин я перед вами стою, я можу спокійно розмовляти без сліз, і я маю ту внутрішню силу, вони дають мені ту силу», — зазначає вона.
Бачать знайомі місця та не стримують сльози і самі маріупольці, яким довелося тікати від окупації.
«Шкода взагалі, що у людей немає ні родин — нікого. Дуже дякую, класно намальовано, супер. Щоб люди співчували, добрішали, коли пережив оце… вибачте я не можу», — ділиться Олена, переселенка з Маріуполя.
Зворушила виставка і дніпрян.
«Це сумно бачити, що відбувається, хочеться якось підтримати звісно. Це підтримує нашу національну об’єднаність, ми маємо згуртовуватися таким чином», — каже дніпрянка Ангеліна.
Окрім цього на виставці для дітей та дорослих влаштували майстер-класи та розважальну програму.
«Завдяки підтримці міської влади ми змогли відкрити найбільший центр підтримки переселенців «Я-Маріуполь» у всій Україні, де сьогодні понад 12 тисяч маріупольців отримують таку комплексну підтримку та допомогу. Сьогодні ми бачимо, як ми співпрацюємо з міською владою», — пояснює Олександр Халявінський, керівник центру підтримки переселенців «Я-Маріуполь» у Дніпрі.
«У нас є велика задача — це перемога України, це деокупація територій, це повернення Маріуполя, Лисичанська, Сєвєродонецька — всіх територій до справжнього мирного українського життя. Проведення таких заходів ще раз підтверджує що Маріуполь — це Україна, ми не повинні розслаблятися і втрачати сили в цій боротьбі», — зазначає Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР
Маріупольська художниця готує ще не одну серію картин про міста України.
За матеріалами Дніпро ТV.