304 дні в оточенні на позиціях

Луганчанин Андрій та іванофранківець Ігор повернулися з бойового виходу, який тривав понад 10 місяців — 304 дні вони перебували у оточенні, коригуючи вогонь артилерії, мінометів та дронів. Про це повідомила 128 окрема важка механізована бригада «Дике Поле».

Про бійців та їхній досвід

  • Ігор — професійний будівельник з Івано-Франківська, мобілізований у квітні 2025 року після роботи за кордоном.
  • Андрій — електрик екстракласу з Луганщини, воює з 2023 року, до війни працював на Алчевському металургійному комбінаті.

Ігор розповідає, що їхнім завданням було слухати ситуацію навколо та доповідати по рації, коригуючи вогонь артилерії, мінометів та дронів. Андрій ж поділився болем втрати батька в окупації, коли сам перебував на позиціях.

Умови служби та повернення

Бійці перебували на території, яку вважають окупованою. Російські штурмовики ховалися по підвалах, а мала авіація бригади «Дике Поле» знищувала ворога, що намагався пройти повз. Не дивлячись на складні умови, воїни отримували підтримку від командира та щочетверга отримували посилки з необхідними речами, включно з продуктами та батареями для рацій.

Незвичні побажання під час посилок

Андрій розповідає, що вони з Ігорем любили готувати, тож просили інгредієнти для приготування особливих страв.

Важкі моменти виходу з оточення

За словами бійців, найскладнішим було саме виходити з позицій. Вони подолали всю відстань за день, рухаючись у швидкому темпі. Останні кілометри евакуації пройшли на квадроциклах з максимальною швидкістю, навіть коли у одного транспортного засобу пробили колесо.

Ігор високо оцінив майстерність водіїв та пілотів під час евакуації, зазначивши, що їхня група показала справжню волю та стійкість.

Плани на майбутнє

Зараз бійці проходять необхідне лікування і готуються до великої відпустки. Після неї вони планують продовжити службу в логістиці. Обидва мають професійні навички будівельника та електрика, що буде корисним для відбудови України.