Кличко розповів про загрози, які несе зменшення доходів місцевого самоврядування (ВІДЕО)

Кличко розповів про загрози, які несе зменшення доходів місцевого самоврядування (ВІДЕО)

Сьогодні, 12 листопада, у Київраді під час прийняття проекту рішення «Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади міста Києва» голова міста Віталій Кличко зазначив, що на місцеві бюджети перекладають тягар державних соціальних гарантій, які вони не в змозі витягнути.

Про це йдеться у повідомленні сайта Кличка.

"Передбачений у Держбюджеті фінансовий ресурс - субвенції, дотації - місцевим бюджетам не дозволить органам місцевого самоврядування належно виконувати власні та делеговані повноваження. А це відобразиться на людях, перш за все! Зокрема, в сфері охорони здоров’я, освіти, соціального захисту", - наголосив мер Києва.

Він пояснив, що сьогодні замість обіцяної децентралізації, територіальні громади отримують зменшення дохідних джерел місцевих бюджетів і централізацію в багатьох питаннях місцевого розвитку. На місцеві бюджети перекладають тягар державних соціальних гарантій, який витягнути самотужки багатьом містам і селищам - нереально.

Так, поданий урядом проект Держбюджету на 2020 рік суттєво зменшує доходи місцевого самоврядування. При тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності територіальних громад.

Він нагадав, що в проекті Держбюджету на 2020 рік:

− не підтримано норму щодо зарахування частини акцизного податку на пальне до дохідної частини місцевих бюджетів;

− не встановлено розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам. А також - компенсацію з держбюджету в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення зарплати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

− не спрямовано і 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міста Києва, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад;

− не забезпечено оплату з Державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв'язку.

Також не вирішене питання перерахування коштів субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій, передбаченої у Держбюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року.

"Усіх цих коштів громади не отримають, якщо буде ухвалений Держбюджет у такому вигляді! Я звертався і до народних депутатів, і до міністерства фінансів та прем'єр-міністра. Але поки нас не почули. Тому, переконаний, Київрада має направити звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади столиці. Це треба зробити невідкладно!" - підкреслив Віталій Кличко.

За словами мера Києва, подібні звернення цими днями ухвалюють міські ради в багатьох містах України.

"Ми повинні відстояти право столиці, право міст і селищ України розвиватися і забезпечувати комфорт та безпеку мешканців. Адже нам треба оновлювати інфраструктуру, будувати школи та садки, ремонтувати дороги, забезпечувати соціальні гарантії та стандарти", - наголосив Віталій Кличко.