Бізнес «на секонді»: як сколотити капітал на вживаних речах?

maxresdefault (7)

Скарби серед лахміття. Їх шукають у секонд-хендах зовсім не люди, які економлять родинний бюджет. На вживаних речах, як виявляється, можна сколотити непоганий капітал. Головне – знайти оригінальний брендовий одяг. Коштуватиме така річ копійки, а от продати її можна і за тисячу доларів. Як відрізнити «паль» від оригіналу і як урвати люкс в день завозу, двоє дніпровських мисливців на бренди розповіли журналістам ДніпроTV. 

Мисливці за брендами Тимур та Сергій йдуть на полювання. Їхня мішень — люксові речі, проте купують одяг не у дорогих бутіках, а в секонд-хендах. А потім перепродають втридорога. Зараз в магазині не дуже людно. 

Та бувають дні – Х, коли не проштовхнутись, ба більше за одну річ між покупцями зчиняється бійка.

Сергій та Тимур продавці брендів з секонд-хенду розповідають:

“Є фори, перші 10 секунд вирішують буквально все, в залежності куди ти біжиш, на взуття чи на футболки.В день завозу, навіть через пів години ти навряд чи щось знайдеш цінне, прям таке, що можна добре перепрадати.”

Утім, здобич не завжди вдала. Часто трапляється «Паль» – так називають підробки, або ж одяг дуже погної якості.

А як дізнатись чи це дійсно оригінал чи ні? Залежить від досвіду, звертаєш уваги на бірки на якість пошиву на логотип ось такі маленькі дрібниці і ти вже знаєш це оригінал чи ні 

Сьогодні пощастило Тимуру. Покопирсавшись у дранті, знайшов фірмову футболку.

“Вийшло придбати ось таку футболку фредпері, пощастило, повністю нова, вийшла вона мені в 237 гривень, на продажі можна непогано заробити.
– скільки приблизно буде?
– 100-1200 грн, а то може і більше.”

Хлопці у цьому бізнесі – кілька років. Сергій відкрив власний офіс з люксовим одягом – футболки, светри, сукні, сорочки, куртки, вибір чималий. Понад 2 тисячі речей, близько чотирьох сотень брендів. Працює як на українських покупців, так і продає за кордон. За місяць, каже, може заробити на секонді до 2 тисяч доларів.

“Оце я вважаю самий класна моя знахідка, Жан Поль Гатьє – 900 доларів” 

Проте, цей бізнес непростий, ба більше: тут діє своя ієрархія. 

“Якщо ти тільки почав займатися речами ти не будеш стояти самий перший в черзі, там є свої правила, якщо ти старший та давно ходиш на завози ти стоїш один із перших. Я міг ходити пів місяця на завози і нічого не брати, а в один момент взяти курточку та продати за хороші гроші”, — каже Тимур продавець брендів з секонд-хенду.

“На кожному завозі там хаос, коли я починав я знав куди я йду, я був готовий до цього. Навіть коли я стояв сзаді, постійно пробирався вперед. Багато ситуацій коли двері вибивали, вікна, розрізали кінцівки, це тяжкий бізнес конкуренція велика”, — розповідає Сергій продавець брендів з секонд-хенду.

Специфічний бізнес нині занепадає, говорять продавці: через війну в країні люксового товару в секонд хенди завозять значно менше. Впіймати дійсно круту цінну річ стає все складніше, а відтак і заробити великого капіталу на вживаному одягу у новачків поки що не вийде. А от досвідчені мисливці вигадують нові способи: ганяються тепер за вінтажними речами, що нині у тренді.

 

Джерело: ДніпроТВ.