Чому у Дніпрі подорожчала кварплата: з`явився офіційний коментар (Фото)

вава

У зв’язку з ухваленням судом позову громадської організації «Громадський контроль» щодо визнання недійсним конкурсу у 2019 році з призначення управителів багатоквартирних будинків  департамент житлового господарства Дніпровської міської ради вимушений був ініціювати проведення нового конкурсу, оскільки міська влада не може призупиняти надання послуг мешканцям міста, повідомляє Горсовет.

За результатами нового конкурсу переможцями стали два комунальні підприємства — «Жилсервіс-5»   та  «Жилсервіс-14». Ці підприємства були єдиними учасниками конкурсу. Відповідно до конкурсного порядку, учасник оголошується переможцем, якщо його пропозицію не відхилили, тобто вона цілком відповідає вимогам конкурсної документації. 

З новим конкурсом змінився і тариф на обслуговування багатоквартирних будинків. Він у середньому виріс на 25-30 %. За словами директора згаданого департаменту Владислава Грицая, такого б не сталося і тариф не змінювався, якби не було ініційовано відповідного позову, адже пролонгація договору здійснювалася щороку за відсутності заперечень у сторін. 

грицай

«Збільшення тарифу обумовлене і зростанням його складових. Це і збільшення заробітної плати з січня 2020-го року, подорожчання енергоносіїв. Також відповідно до наказу Міністерства енергетики №  342 додалася ще одна послуга в обслуговуванні внутрішньобудинкових систем житлових будинків, а саме — газопостачання.

Тобто збільшився загальний обсяг робіт та їхня вартість, а відтак — це додаткове навантаження для управителів. У грошовому вимірі, плата, наприклад, за однокімнатну квартиру збільшилася у середньому на близько 35 грн», — розповів під час брифінгу 15 липня Владислав Грицай. 

Він також додав:

«Усі переплати мешканців попередньому управителю будуть повернуті. Тобто необхідно із заявою звернутися до попереднього управителя, щоб перерахувати оплати на актуальне підприємство».

Комунальне підприємство «Жилсервіс-5» обслуговує  Шевченківський, Чечелівський, Новокодацький, Центральний, Самарський та Амур-Нижньодніпровський райони міста. 

фе

«У кожному районі є представництва нашої служби, до яких мешканці можуть звертатися. В обслуговуванні у нас 2 450 будинків, з них 80 % вже обійшли, оглянули і склали відповідні акти про технічний стан будівель», — сказав  директор КП «Жилсервіс-5» ДМР Сергій Файфер. 

бойко

Водночас директорка КП «Жилсервіс-14» ДМР Людмила Бойко зазначила:

«За результатами конкурсу на нашому обслуговуванні 658 багатоквартирних будинків Індустріального та Соборного районів. Йдеться про надання послуг з управління, утримання та обслуговування будинку та прибудинкової території. Наразі першочергове наше завдання — підготовка житлових будинків до опалювального сезону. Це і промивка систем централізованого опалення, ревізія, заміна аварійних ділянок тощо».

Нагадаємо, раніше писали Вдома залишилися дружина, донька, мати: у бою поліг Сергій Маковійчук з Дніпропетровщини  Панахида відбудеться 16 липня о 13:00 в Козацькій церкві Пресвятої Покрови ПЦУ.

На Дніпропетровщині знайшли величезну воронку від ворожої ракети (Фото). Діаметр вирви 5,5 метрів, глибина - 5 метрів. Поряд лежали безпечні ракетні уламки. На щастя, люди не постраждали.