Дніпропетровщина ще може прийняти 2600 внутрішньо переміщених осіб

беженцы2

В Україні діє соціальний проєкт «Прихисток», який здійснюється під патронатом Володимира Зеленського. Мета ініціативи – забезпечити житлом внутрішньо переміщених осіб, які через повномасштабну війну залишилися без даху над головою і були вимушені тікати від війни, передає Горсовет.

Наразі на Дніпропетровщині власники житла готові безкоштовно надати вимушеним переселенцям 2645 місць як у маленьких селах, так і у великих містах області. Дніпропетровська область посідає друге місце після Львова за кількістю вільних місць.

Сьогодні внутрішньо переміщених осіб приймають у 29 об'єктах спільної власності територіальних громад, сіл, селищ та міст Дніпропетровщини. Це заклади освіти, культури, охорони здоров'я, а також комунальні установи.

Нині в області проживає понад 255 тисяч переселенців, і це велике навантаження, адже всі вони повинні бути забезпечені найнеобхіднішим. Тому люди, які готові безоплатно прийняти в своїх домівках внутрішньо переміщених осіб, дуже допомагають органам місцевого самоврядування, за що я вдячний кожному небайдужому мешканцю нашої області», – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Тим, хто прийняв у себе внутрішніх переселенців, держава компенсує кошти на оплату комунальних послуг в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку. Щоб запропонувати своє житло до проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію необхідно:

подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через сайт «Прихисток» про готовність прийняти у себе переселенців;

при поселенні переселенців подати відповідну заяву до органів місцевого самоврядування;

до 5-го числа місяця кожного місяця інформувати органи місцевого самоврядування про кількість днів та кількість переселенців, що у них проживали;

отримати компенсацію.

Подати заявку про наявність вільних місць для розміщення переселенців або ж знайти житло можна за посиланням: https://prykhystok.gov.ua

Раніше ми повідомляли, Завдяки піару “слуги” Негулевського росіяни знищили мобільний шпиталь на Миколаївщині.