Філатов: «Дніпро відновлюється після обстрілів рф. Постраждалим містянам виплатять загалом 21 млн грн компенсацій»

_MG_5309 1

Дніпро продовжує відновлюватися після регулярних ракетних обстрілів рф. В одному з віддалених районів під час одного з таких вибуховою хвилею у місцевій лікарні вибило понад пів сотні вікон, повідомляє Gorsovet.

Лікарі кажуть: шибки, зокрема й в операційній, тоді просто розсипалися в один момент:

_MG_5113 1

Ці вікна виходять на станцію, і всі вони з цього боку випали. Їх закрили плівкою, а через два тижні уже поміняли».

Схожих ушкоджень зазнала і школа на одній з прилеглих вулиць:

18-го був ракетний обстріл. Були величезні пошкодження — 40 вікон у школі і 17 у дошкільному закладі. Але все швидко зробили. Вікна стоять уже нові. Зауважень немає. Хлопці (комунальники, — ред.) працювали і вдень, і вночі. І відкоси зробили. Усе добре», — зазначила директорка школи Наталя.

_MG_5484 1

Тяжчими наслідки були у приватному секторі, який став епіцентром вже іншого ворожого влучання. Тут пошкодило декілька будинків. Місцевий мешканець Олексій згадує: якби його жінка тоді затрималася на городі бодай на хвилину, її могло б завалити уламками. Через обстріл росіян у будинку чоловіка зірвало дах і вибило вікна. Місто компенсувало йому витрати — майже чверть мільйона гривень.

_MG_5457 1

Нам, у принципі, цього вистачило на будинок. Є ще сарай, гараж, літня кухня. Там я уже власним коштом. Бо там незначні, скажімо так (пошкодження, — ред.)», – розповідає пан Олексій.

_MG_5341 1

Водночас по місту триває і відбудова багатоповерхівок. Через удари росіян в різних районах Дніпра пошкоджень зазнали загалом понад 310 житлових будинків. У них замінюють вікна. Де потрібно – ремонтують також покрівлі. Під час одного з ворожих обстрілів восени, коли ракета влучила просто в дорогу – в кількох метрах від автобуса, що проїжджав, – силою удару у навколишніх будинках вибило вікна, внутрішні двері під’їздів, а в деяких навіть пошкодило ліфти. Голова ОСББ одного з таких, пані Олена розповідає: у перші хвилини після удару люди згуртувалися, аби звільнити дітей з квартир, де вхідні двері пошкодило і заклинило. Нині в багатоповерхівці вже відновили покрівлю, поставили нові вікна і ліфти.

Швидко зреагували. Протягом трьох тижнів у нас все було відновлено. Зробили на найвищому рівні», — каже жінка. 

Водночас місто монетизує допомогу постраждалим дніпрянам.

_MG_5480 1

Міський голова Дніпра Борис Філатов зауважує: до мерії по матеріальні компенсації звернулися близько 220 людей. Нині підготовлено розпорядження на видачу їм 21 млн грн. Майже половина з цих грошей вже виплачена.

_MG_5538 1

Усе, що потрібно було зробити якнайшвидше, ми зробили. Прошу всіх, у кого є нарікання або, може, претензії (якщо хтось вважає, що він не отримав матеріальної допомоги), звертайтеся до відповідних за місцем проживання райадміністрацій. Ми обробимо всі заявки. І в максимально стислі терміни все зробимо», — сказав Філатов.

Раніше ми повідомляли, Комунальники працюють невпинно: у Дніпрі повертають тепло та водопостачання в будинки.

Ситуація з опаленням і водопостачанням у Дніпрі майже стабілізувалася, – Михайло Лисенко