"Хто виконає таємний указ?" Журналіст Бутусов про підґрунтя скандалу навколо чуток про позбавлення Корбана громадянства України

бутусов1

Відомий журналіст Юрій Бутусов, якій зараз знаходиться на передовій, жорстко відреагував на чутки про таємничий указ президента Володимира Зеленського, яким він нібито позбавляє українського громадянства голові Штабу тероборони Дніпра Генадія Корбана, бізнесмена Ігоря Коломойського, політика Вадима Рабіновича та "слуги народу" Ігоря Васильківського, повідомляє Gorsovet.

За його словами, напередодні співробітники ГУР МО розповіли про таємний указ "під великим секретом кільком десяткам журналістів".

Текст таємного указу не розповсюдили. Сам президент нічого у вечірньому зверненні не сказав. Тобто влада створила та розігнала хвилю в медіа, і тепер дивиться, який буде ефект. Що ж таке відбудеться сьогодні, що розвідка Міноборони займається внутрішньополітичним піаром? Наскільки відомо, Вадим Рабинович повертатись до України не планує, а Ігор Коломойський не планує залишати Україну, і з владою Коломойський та його медіа-ресурси в чудових взаємовигідних стосунках, таємні укази йому нічим завадити не зможуть, хіба що на радість виведуть його з-під дії закону про олігархів.

А ось Генадій Корбан саме сьогодні має повертатись до України після тижневої відпустки, яку він отримав для відвідування родини у Європі. Тобто указ передусім погрожує саме йому. Хоча як офіс президента збирається це реалізувати, залишається незрозумілим, - написав у соцмережі журналіст.

Бутусов нагадав, що в Україні відсутня процедура позбавлення громадянства України людини, яка тут народилась. Тобто за законом, відібрати  громадянство у людиниу, яка народилась в Україні, неможливо.

Можна сказати, що ніби-то існує таємний указ, але як тоді та хто буде виконувати таємний указ, якщо він незаконний? Хтось має брати на себе публічну відповідальність, - пише журналіст.

Також Бутусов зауважив, що Генадій Корбан "є діючим керівником Штабу оборони Дніпропетровської області, утвореного Військовою адміністрацією, він особисто керує з початку війни більшістю оборонних проектів в Дніпропетровській області, а також деякими проектами і в сусідніх областях".

І цього статусу Корбана не позбавляють, хоча штаб підпорядковується президенту. Якщо влада має якісь підозри до громадянина, то вона має у законному порядку порушувати кримінальні справи, доводити, йти в суд і таке інше. Але до чого тут позбавлення громадянства та ще таким дивним чином?

За даними джерел Цензор.Нет, президент Зеленський та голова офісу Єрмак вважають, що саме Корбан відповідальний за заяву конгресвумен США Вікторії Спартц, де вона вимагала відставки Єрмака через зв'язки з Російською федерацією, і за провал підготовки України до війни та сприяння агресору. Щоб не відповідати по суті звинувачень Спартц, які отримали резонанс в українському суспільстві, офіс президента вирішив дискредитувати Спартц і представити справу так, ніби вона підпала під вплив українських політиків. Тепер треба таких винних політиків призначити. Радник Єрмака Олексій Арестович так і сказав - Спартц підпала під вплив мера Дніпра Філатова та лідера "Азова" Білецького.
Таким чином, анонс указу можна сприйняти як погрозу, щоб Корбан, друг Філатова, не повертався в Україну, і добровільно залишився за кордоном. І тоді слідів таємного указу може не залишитись - на те він і таємний, щоб зникнути коли треба без слідів та правових наслідків для тих, хто такий заздалегідь незаконний указ буде підписувати та виконувати, - пише журналіст.

ТВін вважає, що "сьогодні вирішиться, чи буде Корбан повертатись попри таку відкриту погрозу і можливі проблеми. І вирішиться, чи насмілиться влада свою погрозу почати справді виконувати".

Дуже контрастно буде виглядати, що Зеленський посилає голову фракції Слуга народу Арахамію в Лондон, щоб дати свідчення на користь олігарха Романа Абрамовича, веде перемовини про ймовірне надання громадянства України російським олігархам Авену та Фельдману, тобто використовує український паспорт, щоб дозволити друзям Путіна уникнути санкцій Заходу, але одночасно забирає паспорт у громадянина України, провина якого в тому, що він серед сотень інших спілкувався з конгресвумен, представником республіканської партії США, що веде активну проукраїнську діяльність, відвідує наш фронт, голосує за усі проукраїнські законопроекти Конгресу, та вимагає збільшення допомоги Україні.
Що ж, подивимось за розвитком подій, поки що вся ця ситуація існує виключно в інформаційному полі, рішення та аргументи мають бути озвучені зранку, - додає Бутусов.

бутусов

бутусов1

Нагадаємо, командувач Української добровольчої армії, народний депутат восьмого скликання Дмитро Ярош звернувся до Зеленського з приводу чуток про позбавлення Корбана українського паспорту.