На Дніпропетровщині понад дві сотні родин готові прихистити дитину, яку війна позбавила батьків

дитина

На Дніпропетровщині понад 220 родин зголосилися прихистити малечу, яка потрапила в скруту через війну. Для цього вони скористалися чат-ботом "Дитина не сама" та пройшли навчання. Про це розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації, передає Gorsovet з посиланням на Дніпро TV.

Спеціальний онлайн ресурс допомоги дітям створили ще у березні. Долучитися до нього пропонували тим, хто готовий тимчасово прихистити дитину. Мова про малечу, яка втратила зв’язок із батьками або опинилася далеко від них.  А ще - про дітей, чиї родини в скруті через війну.   

Через чат-бот шукають родини для тимчасового прихистку малечі. Бажаючі реєструються. Після - навчання. Воно обов’язкове. Фахівці розказують, як поводитися з дитиною, реагувати на прояви у її поведінці. Чи то підліток, чи то малюк - кожен має свій характер. Треба вміти знаходити підхід, - каже спеціаліст служби у справах дітей Дніпропетровської ОВА Андрій Петрук.   

Навчання триває три дні. Проходить онлайн. Далі майбутні опікуни тримають контакт зі службою у справах дітей. Її спеціалісти перевіряють родини, що зголосилися прихистити дитину. Спілкуються, аби зрозуміти готовність людей до відповідального кроку. Дивляться, чи є необхідні житлові умови. 

Наші опікуни бажають подарувати малечі своє тепло. В області вже маємо п’ять родин, до яких тимчасово влаштовано вісім дітей. Найстаршому хлопчику 15 років, найменшій - немає ще й року, - додає Андрій Петрук.    

Нагадаємо, хірурги Дніпра проводять до сотні операцій щодня.