Науковий світ поніс велику втрату: у Дніпрі перестало битися серце відомого професора у галузі технологій ракетно-космічної техніки

умер, ушел из жизни светлая память прощание 800

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара та Фізико-технічний факультет ДНУ - Фізтех із глибоким сумом сповіщають, що 3 вересня пішов із життя прекрасний педагог, відомий учений у галузі технологій ракетно-космічної техніки Євген Олексійович Джур, доктор технічних наук, професор кафедри технології виробництва літальних апаратів.

Про це повідомляє Gorsovet.

З університетом і фізтехом пов’язані майже  55  років життя Євгена Олексійовича. Легендарного декана фізтеху, який він очолював з 1983 по 2004 роки, з вдячністю згадують тисячі колишніх студентів як в Україні, так і за кордоном на усіх континентах. Багато було зроблено для збереження кадрового потенціалу, інтелектуального надбання, розвитку факультету. Нові можливості отримували традиційні спеціальності, відкривалися нові. Деякі спеціальності, відкриті у 90-ті роки, дали поштовх створенню нових факультетів у ДНУ –журналістики, міжнародних економічних відносин. 16 років Євген Олексійович Джур очолював кафедру технології виробництва літальних апаратів.

Відомий учений і організатор науки величезну увагу приділяв розвитку наукових напрямків на кафедрі, підготовці кадрів вищої кваліфікації. Створені ним технології є важливими для ракетно-космічної і оборонної галузей. Виховав багато кандидатів і докторів наук, понад 20 років очолював спеціалізовану вчену раду із захисту дисертацій. Є автором близько 300 наукових публікацій, підручників, патентів, 4 наукових відкриттів.

Євген Олексійович – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, заслужений професор ДНУ, єдиний в Україні удостоєний медалі ім. Ф. Моліни за підготовку кадрів для ракетно-космічної техніки.

Висловлюємо щирі співчуття родині Євгена Олексійовича з приводу непоправної втрати.

Прощання з Євгеном Олексійовичем Джуром відбудеться 6 вересня з 11:00 до 12:00 в 10 корпусі ДНУ.

305345516_520786826715758_6623996545334699569_n

Раніше ми повідомляли, Над Кривим Рогом система ППО збила російську ракету.

Докази роботи РСЗВ росіян з території ЗАЕС: з'явилося відео.