Оздоровлення, матеріальна та адресна допомоги: як у Дніпрі піклуються про чорнобильців

черн

У Дніпрі до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня) виплачується матеріальна допомога 998 особам з інвалідністю, які постраждали внаслідок катастрофи, на загальну суму 3 млн 992 тис. грн. Кожен отримує по 4 тис. грн. Ці кошти передбачені Комплексною програмою соціального захисту мешканців м. Дніпра, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, повідомляє Gorsovet.

За словами завідувачки сектору управління у справах ветеранів та внутрішньо переміщених осіб департаменту соціальної політики міської ради Олени Свистунової, загалом на заходи в рамках згаданої програми з міського бюджету на цей рік виділено понад 17 млн грн. 

До 36-ї річниці Чорнобильської катастрофи виплачено щорічні матеріальні допомоги. Так 1 317 вдів (вдівців) померлих громадян, які постраждалих внаслідок катастрофи, отримали по 3 500 грн. 2 349 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІ та ІІІ категорії виплачено допомогу на загальну суму 2 259 400 грн. Цього року 123 чорнобильці ІІ та ІІІ категорії отримали санаторно-курортне лікування та оздоровлення на загальну суму 1 млн 239 тис. грн, - розповіла під час брифінгу 13 грудня Олена Свистунова. 

Вона також додала:

Цього року 32 чорнобильцям призначено матеріальну допомогу на лікування та придбання ліків на загальну суму понад 507 тис. грн. Більше ніж 300 дружин (чоловіків) померлих громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС, отримують щомісячну адресну допомогу на оплату послуг ЖКГ у розмірі 500 грн. Це стосується тих, кого позбавлено пільг на оплату житлово-комунальних послуг. 

Довідка. У Дніпрі мешкають 5 810 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, лікарі Дніпра рятують бійців від ампутацій.