Що треба встигнути зробити у День зимового сонцестояння, який прийшов до нас 21 грудня

сонцестояння 2

День зимового сонцестояння припадає на 21 або 22 грудня, залежно від кількості днів у році. У 2022 році зимове сонцестояння настане рівно о 23:47, 21 грудня. Про це повідомляє Gorsovet.

Астрономічно  явище сонцестояння пов'язане із тим, що північна півкуля нахилена у бік, протилежний від Сонця, візуально вона досягає найнижчої точки на небі. Це триває близько 3 діб, в цей час висота Сонця на небосхилі майже не рухається.Через це тривалість дня – мінімальна, лише 8 годин, а ніч – відповідно, найдовша у році.

закат

Простими словами сонцестояння — це день, коли сонце “стоїть” на одному місці, а саме у точці горизонту, де воно, власне, сходить і заходить.

Після дня зимового сонцестояння тривалість світлового дня буде поступово збільшуватися. У Північній кулі розпочнеться астрономічна зима, а у Південній – астрономічне літо.

зимове сонце

Також, цікаво, що день визначали за каменями Стоунхенджу. Науковці припускають, що кам'яний комплекс використовували як астрономічний календар. 

стоунхендж

Під час зимового сонцестояння Сонце зайшло б між двома стійками. Однак, один з каменів завалився, тому ефект втрачений.

 За українськими традиціями цей день також дуже хороший для встановлення новорічної ялинки в оселі. Наші пращури вважали, що запах хвойних дерев відлякує нечисту силу і духи обходять оселю стороною.

ялинка

Вважається, що день зимового сонцестояння має дуже сильну енергетику, тому він добрий для будь-яких починань – у кар’єрі, особистому житті. У цей період прийнято складати нові плани та викидати старі речі, наводити лад – але не тільки в будинку, а й у своїх думках, відпускати старі образи та загадувати бажання. Існує повір’я, за яким бажання, загадане в день зимового сонцестояння, обов’язково здійсниться. Щоб посилити дійство, цього року це треба зробити 21 грудня о 23:47!

Народні прикмети:

  • безвітряний і тихий день - плодові дерева дадуть добрий врожай;
  • ясне і променисте сонце - на Новий рік буде морозно і похмуро, а якщо на гілках іній, то до новорічної ночі почнеться відлига;
  • йде дощ – весна буде мокрою;
  • на деревах видно іній - буде врожай жита та пшениці.

Раніше ми писали про те, як приготувати український різдвяний хліб