Світ ловив його та не спіймав: як Дніпропетровщина відзначає 300-річчя Григорія Сковороди

6389c772d4a4a663028106

На Дніпропетровщині до 300-річчя від дня народження українського філософа і поета Григорія Сковороди підготували інтелектуальні вікторини, тематичні виставки, відео читання творів митця, інсталяції, кінопокази. Долучилися  мистецькі навчальні заклади, театри, музеї, бібліотеки.

Про це повідомили в обласній військовій адміністрації, передає Gorsovet.  

Вищі мистецькі навчальні заклади організували круглі столи, книжкові виставки. В одному з музичних коледжів Кам’янського проводять конкурс есе «Хто така істинна людина за Григорієм Сковородою».  

Учні мистецько-художнього коледжу культури у Дніпрі підготували асоціативну головоломку нового покоління – кроссенс. Вона у вигляді колажів. На кожному 9 зображень. Треба вгадати, що їх об’єднує, аби знайти правильну відповідь. Гра присвячена філософії щастя людини за Сковородою.   

А ще 8 грудня учні цього коледжу візьмуть участь у Міжнародному інтелектуальному онлайн-турнірі «Слово Сковороди: ми побудуємо світ кращий».  

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Кирила і Мефодія запрошує на віртуальну виставку «Сковорода – не лише український Сократ, він – громадянин світу». А на сторінці у соціальній мережі розміщений цикл публікацій «Уроки щастя від Сковороди».  

У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. Свєтлова 8 грудня зіграють в інтелектуальну вікторину-квіз «Бути щасливим це значить пізнати, знайти самого себе». Відвідувачів запрошують до інтернет-центру. У читальній залі до 7 грудня працюватиме книжкова виставка-інсталяція «Із світом розмовляє він».    

В обласній дитячій бібліотеці для найменших – онлайн марафон відеочитань творів Сковороди «Сковорогодинка».  

Григорій Сковорода народився 3 грудня 1722 на Полтавщині.

Раніше ми писали, Продукти, медицина: Дніпро вчергове передав допомогу

Також читайте, На Дніпропетровщині чоловік пограбував магазин