Тортури, побої, моральний злам. Українська розвідка встановила деякі обставини вбивства азовців в Оленівці

оленівка1

Головне управляння розвідки Міноборони України оприлюднило деякі факти щодо навмисного вбивства українських військовополонених (у тому числі з полку "Азов"), які утримувалися у колонії в Оленівці на Донбасі. За даними розвідки, встановлено деякі обставини цього злочину, повідомляє Gorsovet

Допити полонених проводили слідчі т. зв. “мдб днр” спільно з представниками ПВК “Вагнер” та фсб рф. Під час допитів активно використовувалися фізичні тортури та побої. Такі заходи, у першу чергу, були спрямовані не на отримання певної конфіденційної інформації, а на знущання, фізичне приниження, психологічну деморалізацію з метою зламу морально-психологічних якостей українських воїнів. У разі реалізації зазначеного плану представники фсб планували залучити українських полонених до зйомки у проросійських репортажах. Мета ефіру полягала у висвітленні визнання полоненими “скоєних ними злочинів, звірств проти місцевого населення, відречення бійців від своїх поглядів, а також засудження дій керівництва України”, - йдеться у повідомленні ГУР Миноборони.

За даними розвідки, допити проводилися конвеєрно на регулярній основі, проте не мали успіху.

Українські полонені проявили виключну мужність та незламну силу волі. Російська сторона не мала наміру здійснювати обмін військовополоненими та з метою приховування неналежних умов та форм допиту українських військовослужбовців (що могли б служити доказовою базою у Гаазькому суді) умисно знищила полонених. За наявними даними, мінування місця утримання українських бійців було здійснено бойовиками ПВК “Вагнер” з використанням легкозаймистої речовини, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні, - додають розвідники.

оленівка

Нагадаємо, 29 липня стало відомо, що окупанти розстріляли з артилерії колонію в Оленівці, де утримували полонених азовців. Загинули близько півсотні людей. Також ми писали про заяву голови ОП Андрія Єрмака, який розповів, для чого росіяни вдарили по Оленівській колонії.