Велика втрата: у Дніпрі померла відомий вчений-педіатр, яка врятували сотні дітей

умер просятся простится прощание 1024

Сумна звістка миттю облетіла світ медицини Дніпропетровщини. 29 серпня на 84-му році життя перестало битися серце відомого вченого-педіатра, доктора медичних наук, професора Валентини Андріївни Тіщенко, передає Gorsovet

Народилася вона у 1938 р. У 1961 р. закінчила педіатричний факультет ДМІ, у 1971 – аспірантуру на кафедрі госпітальної педіатрії ДМІ. У тому ж році захистила кандидатську дисертацію «Ефективність аероіонотерапії при хронічній пневмонії у дітей», а у 1984 р. – докторську дисертацію «Клініко-параклінічна характеристика бронхолегеневих хвороб у дітей у проспективному спостереженні».

мн

Валентина Андріївна пройшла шлях від асистента кафедри до професора, а з 1987 р. очолила кафедру педіатрії та неонатології факультету післядипломної освіти нашого ВНЗ Протягом шести років обіймала посаду проректором з лікувальної роботи. Валентина Андріївна – один з організаторів обласних програм «Діти Дніпропетровщини», «Планування сім’ї», «Здоров’я людей похилого віку», «Сімейна медицина». Професор В. А. Тіщенко багато зробила для зміцнення клінічних баз медичного університету, усі вони за цей час одержали статус клінічних лікувально-профілактичних установ, що затверджено МОЗ України.

Під науковим керівництвом професора В. А. Тіщенко захищено одну докторську та 4 кандидатських дисертації, одержані авторські свідоцтва на винаходи. Вона – автор понад 150 наукових праць, у т.ч. підручника.

Під керівництвом Валентини Андріївни створені одні з перших в Україні відділення реанімації новонароджених, відділення реабілітації дітей з перинатальною патологією, навчально-методичний центр з первинної реанімації новонароджених. Сумісно з лікарями неонатальних відділень Дитячої міської клінічної лікарні № 3 були розроблені та впроваджені:

- нова модель організації служби інтенсивної терапії та реанімації новонароджених;
- нова форма безперервного підвищення кваліфікації лікарів і медсестер на робочих місцях.

Досвід клініки і розробки кафедри були покладені в основу Наказу МОЗ України «Організація медичної допомоги новонародженим дітям». Під науковим супроводом Валентини Андріївни кафедра вивчала особливості раннього онтогенезу людини в умовах комбінованої дії антропогенних факторів, розповсюдженість і структуру уражень головного мозку у новонароджених дітей. Результати десятирічних спостережень лягли в основу розробки та впровадження програм «Раннє втручання» і «Стимуляція розвитку».

Нагороджена знаком «Відмінник охорони здоров’я», численними відзнаками МОЗ та органів місцевого самоврядування.

Світла пам’ять про професора Валентину Андріївну Тіщенко назавжди збережеться в серцях її учнів, послідовників і колег.

Редакція сайту Gorsovet висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійної.

Нагадаємо, раніше ми писали

Пошуки припинені: на Дніпропетровщині знайшли безвісти зниклу дівчину

Доземний уклін воїну-захиснику: ворожа куля вбила солдата з Дніпропетровщини

Помер перший і останній президент СРСР Михайло Горбачов