З нами розмовляли як з божевільними підлітками. Корбан місяць без українського паспорту, а суспільство - без пояснень

корбан1

Пройшов місяць з моменту, коли голову Штабу тероборони Дніпра Геннадія Корбана позбавили українського громадянства, не впустили до країни, розлучивши з батьками та близькими. Про це нагадала відома журналістка Світлана Крюкова, повідомляє Gorsovet.

За цей час група причетних так і не пояснила, чому в розпал війни країну позбавили ефективного менеджера, причетного до оборони України.
Не розповіли, на якій підставі українців позбавляють громадянства. Як можна на рівному місці відібрати документ, присвоїти статус апатриду і вигнати геть поневірятися світом.
Нам не показали, а чи має Корбан той самий другий паспорт, і з якою інтенсивністю тремтіти всій, наприклад, Дніпровській синагозі, де напевно немає жодного почесного громадянина без другого ізраїльського громадянства. Як і мільйонам українських громадян, які мають різні правові взаємини з іншими країнами на хвилі вимушеної еміграції.

І головне - з нами місяць розмовляли як з божевільними підлітками, як путін розмовляє зі своїми рабами, ніби натякаючи, що з інших питань громадянських прав і свобод група осіб, що сп'яніла від влади, поводитиметься так, як захоче. З ким захоче. І коли захоче, - написала у соцмережі Крюкова.

Також вона розповіла історію,яка свідчить, що погрози позбавити українського громадянства вже почали використовувати як інструмент тиску.

Учора один п'ятикопійковий депутат прийшов на розбірки зі столичними бізнесменами, які заманулися давати нульову оренду афілійованому з ним бізнесу та виставили йому рахунок. Плати, кажуть, зі знижкою, але до чіткої дати, ти ж – влада. Так він прямим текстом сказав, що якщо будете виїб@..ся - позбавлять громадянства. Модний такий, тачка в нього крутіша за мою і секретарка з новими губами, - розповідає Крюкова.

Менше, ніж за місяць петиція про повернення українського громаданства Геннадію Корбану набрала майже 22 тисячи голосів з 25 тисяч, необхідних для її розгляду президентом України.

Очевидно, і тут причетні до заборони зіграють у "німе обличчя", почнуть крутитися вужами на сковорідці, грати в сучасне нині "Це не я", щоб не відмотувати рішення назад. Що не так вже й важливо.
Вони взагалі не такі вже й важливі, бо сила, правда, право на майбутнє в тих руках, хто сміливий, чесний, діє по совісті та доблесті і нічого не боїться.
Залишилися сотні голосів під петицією, і я запрошую вас відзначитися у становленні майбутньої демократії та громадянських свобод у новій вільній перемігшій агресора країні, де править закон, здоровий глузд і повага до особистості, - закликає Крюкова.

крюкова

Нагадаємо, підписати петицію можна тут.

Раніше ми писали про те, що мер Дніпра Філатов пояснив, чому скандал навколо громадянства Корбана набув великого суспільного резонансу.