У міськраді Дніпра розповіли про зміни у соцвиплатах і доставку літнім одиноким мешканцям продуктових наборів

У міськраді Дніпра розповіли про зміни у соцвиплатах і доставку літнім одиноким мешканцям продуктових наборів

У Дніпрі продовжують доставляти безкоштовні продуктові набори, товари першої потреби, дезінфекційні засоби літнім одиноким малозабезпеченим мешканцям.

До цієї ініціативи, запропонованої мером Борисом Філатовим, долучаються все більше спонсорів, меценатів, різних організацій, компаній, а також торговельні мережі та небайдужі містяни цілими родинами. На сьогодні по Дніпру вже доставлено понад 17,5 тис. товарів першої потреби.

«Передусім доставляємо їх одиноким літнім людям, яким нема кому допомогти. Загалом реагуємо на різні ситуації. Наприклад, багато похилих людей, чиї родичі мешкають в іншому місті і наразі не можуть допомогти стареньким. Тому не залишаємо без уваги жодного звернення, розглядаємо, реагуємо. Зараз уже розширюємо коло тих, кому доставляємо набори, але, у першу чергу, літнім одиноким мешканцям. Попередньо, плануємо це робити до початку травня», – розповів під час пресконференції 6 квітня заступник міського голови, директор департаменту соціального захисту населення Дніпровської міської ради Едуард Підлубний.

Безкоштовні набори з товарів першої потреби доставляють безпосередньо додому літнім людям соціальні працівники та волонтери. Для цього при міському територіальному центрі соцобслуговування створено вісім майданчиків (у кожному районі міста).

За словами директорки Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування Наталії Біневської, одинокі, літні, немобільні громадяни в умовах карантину є одними із найуразливіших груп ризику: «Таким категоріям – іще більш прискіплива увага: від допомоги у побуті до придбання ліків тощо. Звісно, їм у першу чергу доставляють і продуктові набори. Велика вдячність усім, хто долучається до такої благодійної справи, зокрема і волонтерам, які допомагають нашим соціальним працівникам, а це переважно усі жінки, доставляти допомогу».

Зі свого боку заступниця начальника Правобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради Людмила Форісь зазначила, що виплати усіх видів державної соціальної допомоги, пільг, субсидій проводяться вчасно.

«Подовжено строк виплати державної соціальної допомоги без подання заяви та необхідних документів на період карантину з подальшим перерахунком розміру виплаченої допомоги вже на підставі заяви та документів. На період карантину та протягом 30 днів з дня його скасування заборонено ухвалювати рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на підставі інформації про її тривалу відсутність за місцем проживання; контролювати проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їхнього фактичного проживання. Також заборонено припиняти надання житлових субсидій. На період карантину на 50 % збільшено соціальні нормативи, у межах яких надається відповідна субсидія», – додала Людмила Форісь.

Подписывайтесь на Горсовет в Facebook