Погані новини із Запорізької АЕС: окупанти затягнули важку військову техніку та вибухівку

ере

Рашистська військова техніка, вибухівка та зброя вже в машинній залі енергоблока Запорізької АЕС, передає Gorsovet з посиланням на Енергоатом та мера Енергодара Дмитра Орлова.

російські військові затягнули щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброю та вибухівку до машинної зали 1-го енергоблока ЗАЕС.

Весь арсенал ввезеної важкої техніки з усім боєкомплектом перебуває на даний момент зовсім поруч із обладнанням, яке забезпечує роботу турбогенератора. Зокрема, у безпосередній близькості до головного маслобаку, де міститься легкозаймисте масло, яке охолоджує парову турбіну. Там же є вибухонебезпечний водень, який використовується для охолодження генератора.

Військова техніка загарбників унеможливила доступ спеціалізованих пожежних та інших машин до машзали енергоблока №1. Відтак ризик пожежі багатократно зростає, а її гасіння стає вкрай проблематичним. Якщо ж пожежа станеться, наприклад через випадкову детонацію боєкомплекту, то її масштаби можуть дорівнювати тій, яка відбулася під час аварії на ЧАЕС! 

Окупанти продовжують цинічно порушувати абсолютно всі норми і вимоги щодо пожежної, ядерної та радіаційної безпеки роботи АЕС, зберігаючи важку військову техніку, боєкомплект до неї, зброю та вибухівку просто в машинній залі енергоблока найбільшої в Європі атомної електростанції. 

Енергоатом вчергове наполягає на необхідності якомога швидшого звільнення Запорізької АЕС і знову звертається до міжнародного співтовариства із закликом вжити заходів для цього, адже тільки Україна зможе гарантувати безперебійну та безпечну роботу ЗАЕС!

Нагадаємо, (https://t.me/energoatom_ua/8293) вчора, 20 липня 2022 року, військові рф вимагали від адміністрації тимчасово окупованої української ЗАЕС відчинити їм машинні зали на 1-му, 2-му і 3-му енергоблоках, щоб розмістити там весь свій військовий арсенал.

Нагадаємо, раніше ми писали 

Ворог обстріляв Дніпропетровщину: снаряди впали на територію Марганця. Голова Нікопольської військової адміністрації Євген Євтушенко повідомив про ситуацію за ніч. За його словами, в результаті обстрілу декілька ворожих зарядів впали на територію Марганецької територіальної громади

З`явилась інформація про жінку, яка під час обстрілу загинула у Нікополі (Фото). Сьогодні у Нікопольщини на Дніпропетровщині знову чорний день. У місті провели в останню путь жінку, яка вчора, 20 липня, загинула через ворожі обстріли окупантів

Дикі люди: під Бердянськом на Азовському морі окупанти вимагали пін-код від мікрохвильовки.