Позбавлення громадянства критиків Зеленського як політичний інструмент. Світова преса про скандал навколо Корбана

корбан

Інформацію про скандал навколо громадянства голови Штабу тероборони Дніпра Генадія Корбана підхопила світова преса. Іноземні ЗМІ пишуть про таємний указ президента, згідно з яким кілька українців раптово втратили паспорта України, а також про ознаки політичних репресій та практики, які дісталися у спадок від радянських часів, передає Gorsovet.
 
Німецьке видання RNB, наголошує, що у розпал російської агресивної війни голова територіальної оборони південно-східного українського міста Дніпро втратив можливість повернутися до роботи - він застряг на кордоні через нібито недійсний паспорт громадянина України.

Я не можу в'їхати за жодним документом. Щодо питання, то я застряг тут, у прикордонній зоні, - заявив у п'ятницю Геннадій Корбан.

Згідно з його власними заявами, минулого тижня Корбан ненадовго виїхав за кордон, щоб відвідати свою родину. Він відіграє центральну роль в організації оборони Дніпропетровщини.

Іноземні журналісти та експерти вбачають в цьому ознаки політичних репресій, адже нещодавно 52-річний Корбан привселюдно поскаржився на відсутність підтримки з боку Києва. Також голову Штабу тероборони Дніпра пов'язують з нещодавним скандалом навколо голови Офісу президента Андрія Єрмака, якого вже давно звинувачують у надто тісних зв'язках із Росією.

Офіс президента України Володимира Зеленського від початку не коментував процес позбавлення громадянства таємним указом.

Експатріація під час поїздок за кордон була звичайною практикою за радянських часів. У колишній Радянській Республіці Україна попередник Зеленського Петро Порошенко знову вдався до цього методу у боротьбі з політичними опонентами та позбавив громадянства екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі. Однак за часів Зеленського той відновив українське громадянство, - пишуть журналісти RNB.

Зауважимо, що політтехнологи Банкової вже працюють над тим, щоб публікації про скандал навколо Корбана, які з'явились у західній пресі,  представити як замовні.

корбан22

Нагадаємо, 11 липня Генадій Корбан повідомив, що вирушає у коротку відпустку, щоб зустрітись з родиною, яка перебуває за межами України. 

Увечері середи, 20 липня, раптово розповсюдились чутки про існування таємного указа президента Володимира Зеленського, яким він відбирає українські паспорти у голови Штабу тероборони Дніпра Генадія Корбана, бізнесмена Ігоря Коломойського, політика Вадима Рабіновича та "слуги народу" Ігоря Васильківського. Дійсно, коли Корбан намагався повернутись додому в Украину, прикордонники оголосили недійсним його український паспорт та не пустили в країну. Пізніше Генадій Корбан прокоментував цей інцидентта звернувля до президента Володимира Зеленського.

Також ми повідомляли, що журналіст Бутусов розповів про підґрунтя скандалу навколо чуток про позбавлення Корбана громадянства України. А командувач Української добровольчої армії, народний депутат восьмого скликання Дмитро Ярош звернувся до Зеленського з приводу скандалу навколо Корбана. А політолог Олександр Кочетков назвав причини цього скандалу. Також емоційно на те, що сталось відреагував український актор Станіслав Домбровський.