"Що відповісти людям?" Мер Дніпра Філатов звернувся до президента Зеленського

филат

Мер Дніпра Борис Філатов "з холодним розумом" прокоментував скандал навколо голови Штабу тероборони Дніпра Генадія Корбана, який не може повернутись з відпустки додому в Україну через те, що на в'їзді до країни прикордрнники оголосили його український паспорт недійсним. Про це повідомдяє Gorsovet.

Я навмисно прибрав свій вчорашній піст, надмірно емоційний, лайливий і тому... безглуздий. Вибачте за емоції. Справа в тому, що на запитання, які я хотів би поставити всьому суспільству, і, безумовно, шановному Гаранту Конституції, я не маю відповідей.
Не маю відповіді від слова "взагалі".
А хотів би їх отримати, тому що фатальна помилка, яка трапилася з Геннадієм Корбаном, начебто як незначний прецедент, розкрила колосальну інституційну проблему, яка зараз схвилювала справді величезну кількість людей.
За своїм рівнем ця ситуація майже рівнозначна тій, коли помилково мільйони співвітчизників зобов'язали перереєструватися у військкоматах при виїзді за межі свого населеного пункту, - пише в соцмережі Філатов.

За його словами, він вже добу отримує запитання від жителів Ізраїлю та США, Канади та Німеччини, Аргентини та Бразилії, а також від українців.. 

Сенс цих питань короткий: "Що нам тепер робити? І коли це нас торкнеться?".  Шановні друзі, співгромадяни, лідери громадської думки, журналісти, депутати, шановний Володимире Олександровичу, вислухайте ці питання та дайте відповідь на них самі собі та всім нам.

Чому щороку, а особливо під час виборчих компаній, політики обіцяють вирішити проблему подвійного громадянства ( громадянство країни-агресора не обговорюється ) і щоразу забувають це зробити?
На якій підставі процедури як отримання/так і виходу з громадянства України максимально формалізовані, непрозорі, тривалі за строками та мають під собою можливості для масових зловживань чиновників?
Що робити громадянам України, яких війна вигнала з рідної країни і зараз вони допомагають армії/волонтерять/страждають за Україну за кордоном…і намагаються облаштуватись на новому місці також отримуючи громадянство країн, що їх притулили?
Їх теж можуть потім не впустити додому, коли вирішать повернутися?
Яким буде підхід до вітчизняних підприємців, людей "світу", які зараз знаходяться вдома і витрачають на допомогу фронту величезні гроші, але в будь-який момент можуть бути піддані остракізму?
(Повірте це не жарти, як мінімум троє багатих євреїв з Дніпра, сказали мені: "Ну раз так, то ми, напевно, їхатимемо".)
Я вже не говорю про рабинів, які скаржаться мені на те, що їхні парафіяни зараз натурально в жаху.
Що відповідати сотням тисяч наших діаспорян, розкиданих усім світом, які мають суто українську ідентичність, а також по два чи три паспорти? Які отримали з такими муками громадянство України або думають це зробити.
Що казати нашим заробітчанам? Просто: Що їм говорити?
Який тепер юридичний статус сотень тисяч українців, а також угорців, румунів чи поляків, які живуть на Закарпатті, Буковині чи Галичині та мають паспорти країн Євросоюзу? Їх теж рано чи пізно викинуть із країни? - питає мер Дніпра.

Філатов каже, що питань з цього приводу багато, але на них немає відповідей.

Тож давайте відповімо на них усі разом. Сподіваюся, що й за допомогою нашого Президента, зокрема, - закликає мер Дніпра.

филфил1

Нагадаємо, 11 липня Геннадій Корбан повідомив, що вирушає у коротку відпустку, щоб зустрітись з родиною, яка перебуває за межами України. 

Увечері середи, 20 липня, раптово розповсюдились чутки про існування таємного указа президента Володимира Зеленського, яким він відбирає українські паспорти у голови Штабу тероборони Дніпра Геннадія Корбана, бізнесмена Ігоря Коломойського, політика Вадима Рабіновича та "слуги народу" Ігоря Васильківського. Дійсно, коли Корбан намагався повернутись додому в Украину, прикордонники оголосили недійсним його український паспорт та не пустили в країну. Пізніше Геннадій Корбан прокоментував цей інцидентта звернувля до президента Володимира Зеленського.

Також ми повідомляли, що журналіст Бутусов розповів про підґрунтя скандалу навколо чуток про позбавлення Корбана громадянства України. А командувач Української добровольчої армії, народний депутат восьмого скликання Дмитро Ярош звернувся до Зеленського з приводу скандалу навколо Корбана. А політолог Олександр Кочетков назвав причини цього скандалу. Такоє емоційно на те, що сталось відреагував український актор Станіслав Домбровський.