Виявилось, що коли усіх правоохоронців зібрали в один кулак – то право стало не потрібним: Бутусов про ситуацію з позбавленням громадянства Корбана

бутусов1

Відомий журналіст Юрій Бутусов, якій зараз знаходиться на передовій, докладно проаналізував ситуацію та наслідки позбавлення громадянства голови Штабу тероборони Дніпра Геннадія Корбана, передає Goситуацію з позбавленням rsovet.

Про що говорить ситуація з позбавленням громадянства Корбана?

  1. Держава стала слабкіша навіть не через відсутність Корбана, а через руйнування принципу, який наголосив сам президент. На початку війни Зеленський закликав українців до спільного опору: "За цей час ми по-справжньому стали єдиним цілим. Ми багато пробачили один одному. Ми полюбили один одного. Ми допомагаємо один одному. Ми боїмося один за одного".24 лютого голова Військової адміністрації Різниченко призначив Корбана керівником штабу оборони Дніпра.19 травня міністр оборони Олексій Резніков нагородив Корбана медаллю "За сприяння Збройним силам" з формулюванням «за значний особистий внесок… по захисту територіальної цілісності України».А 18 липня президент Зеленський позбавив Корбана громадянства та доступу на територію України. Позбавив таємним указом, щоб не можна було оскаржити у суді, і навіть слова офіційно не сказав. Президент показав, наша влада навіть тих, кому вона сама дає повноваження та нагороди, може просто викинути і не дати навіть права на справедливість чи на суд.
  2.  А чому дали медаль Корбану? 24 лютого голова новоутвореної Військової адміністрації Валентин Різниченко призначив Корбана куратором усіх структур сил оборони Дніпропетровської області. З того дня уся оборонна робота в області йшла через Штаб оборони Дніпра, все це утворювалось з нуля. Весь цей час зауважень не було ніяких. Це знає і сам Зеленський - під час відвідання області він якраз був в одному із сучасних штабів, який повністю розроблений та створений за наказом та проектом штабу оборони, і за кошти, які він залучив. Про масштаби забезпечення ЗСУ та НГУ, про швидкість ухвалення рішень, про формування та забезпечення ТРО виключно місцевими ресурсами, про системи відеоспостереження на фронті, думаю, штаб оборони і сам відзвітує, але я від військових усіх рівнів, від сотень частин та підрозділів, які взаємодіють з штабом борони Дніпра, чув виключно схвальні відгуки.
  3. Причина позбавлення громадянства Корбана насправді достатньо комічна – це звернення американської конгресвумен Вікторії Спартц до президента США щодо проросійських зв’язків голови офісу Андрія Єрмака. Для свого захисту офіс президента вирішив не відповідати по суті питання, а зробити вигляд, що все це чиясь особиста помста. За декілька тижнів в Україні Спартц спілкувалась з сотнями наших керівників та політиків різного рівня, в тому з Корбаном, і офіс наголосив, що конгресвумен з Індіани підпала під його вплив. Тобто влада довела справою, що слова Спартц щодо Єрмака мали підстави – бо позбулись керівника штабу оборони Дніпра саме методами, звичними для недемократичної влади.
  4. Зеленський сконцентрував в руках Єрмака та його заступника Татарова управління усіма правоохоронними органами в країні. ГПУ, СБУ, ДБР, НПУ – усі силовики, а також багато судів зараз фактично керуються за дзвінком з одного кабінету. І якщо влада вбачає підстави, в неї є усі повноваження, щоб детально перевірити усю дяльність Корбана, і надати правову оцінку усім його діям. Влада має проводити слідчі дії, обшуки, затримання, виносити вироки. А виявилось, що коли усіх правоохоронців зібрали в один кулак – то право стало не потрібним. А якщо влада не хоче бути відповідальною за громадян та спиратись на право, держава стає слабкою", - вважає Бутусов.

295645445_8022775697762656_7372715122624095985_n

Нагадаємо, 11 липня Геннадій Корбан повідомив, що вирушає у коротку відпустку, щоб зустрітись з родиною, яка перебуває за межами України. 

Увечері середи, 20 липня, раптово розповсюдились чутки про існування таємного указа президента Володимира Зеленського, яким він відбирає українські паспорти у голови Штабу тероборони Дніпра Геннадія Корбана, бізнесмена Ігоря Коломойського, політика Вадима Рабіновича та "слуги народу" Ігоря Васильківського. Дійсно, коли Корбан намагався повернутись додому в Украину,прикордонники оголосили недійсним його український паспорт та не пустили до країни. Пізніше Геннадій Корбан прокоментував цей інцидент та звернувля до президента Володимира Зеленського. У понеділок, 25 липня, стало відомо, що Геннадій Корбан виїхав з транзитної зони на кордоні України

Також ми повідомляли, що журналіст Бутусов розповів про підґрунтя скандалу навколо чуток про позбавлення Корбана громадянства України. А командувач Української добровольчої армії, народний депутат восьмого скликання Дмитро Ярош звернувся до Зеленського з приводу скандалу навколо Корбана. А політолог Олександр Кочетков назвав причини цього скандалу. Також емоційно на те, що сталось відреагував український актор Станіслав Домбровський.